Ja, Majka

Drodzy Rodzice, pamiętacie czasy kiedy byliście nastolatkami? O czym myśleliście, jak postrzegaliście świat i innych oraz siebie samego? Dojrzewanie to trudny okres – warto o tym pamiętać mając w domu nastolatka. Warto też sięgać po fajne książki, które młodemu czytelnikowi pozwolą poukładać swoje myśli, przeczytać o rówieśnikach i przeżyć wraz z bohaterami ciekawą przygodę. Taką książką jest Ja, Majka.

Ja, Majka to książka wyróżniona w V Konkursie Literackim. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży. I powiemy Wam szczerze, że nagroda to zasłużona. Napisana w sposób lekki, ale nie infantylny książka porusza ważny temat miłości, zaufania, poszukiwania własnej drogi… Ja, Majka opowiada o Nikoli S. To dziewczyna , która miała w sobie odwagę, aby zrobić coś po swojemu. Takie decyzje nigdy nie są łatwe. Są szczególnie trudne gdy ma się naście lata, a w kieszeni zaledwie 74 złote. Czy plan się powiedzie? Czy to dobra decyzja? Czy dziewczynkę czeka coś złego? O tym warto przeczytać samemu…

Polecając książkę Ja, Majka nie sposób nie wspomnieć, że czyta się ją jednym tchem. To w gruncie rzeczy ciepła opowieść o tym, że w życiu do szczęścia potrzeba nam bliskości i ciepła innej osoby.

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *