Jest chemia!

Śledztwo w sprawie pierwiastków ukrytych w twoim domu

Umówmy się, chemia nie jest ulubionym przedmiotem szkolnym uczniów! A szkoda, bo dziedzina to fascynująca i niezwykła. Ważne jest pierwsze świadome spotkanie z chemią, która tak naprawdę towarzyszy nam na co dzień. Aby polubić chemię warto spojrzeć na nią szerzej, jak na niekończącą się podróż. Aby ją zrozumieć i zafascynować się nią warto też sięgać po mądre książki, takie jak Jest chemia! Śledztwo w sprawie pierwiastków ukrytych w twoim domu.

Jest chemia! Śledztwo w sprawie pierwiastków ukrytych w twoim domu to kompendium wiedzy o pierwiastkach. Książka jest przystępnie napisana, a co najważniejsze urozmaicona różnymi ciekawostkami. Bo czy wiesz, że gdyby nie rysik w twoim ołówku, nie istniałoby życie na Ziemi? Albo że zabójczą substancję, która posłużyła do zbudowania najgroźniejszej broni w dziejach, można odkryć w butelce z wodą? Jeśli już czujesz się zaintrygowany, to książka Jest chemia! Śledztwo w sprawie pierwiastków ukrytych w twoim domu na pewno spełni Twoje oczekiwania.

Nam książka Jest chemia! Śledztwo w sprawie pierwiastków ukrytych w twoim domu przywodzi na myśl komiks, tyle tylko, że taki nieco naukowy. Bo na kolejnych stronicach książki prócz fantastycznych ilustracji znajdziemy i sporo wiedzy. Czytelnik ma szansę poznać pierwiastki oraz różne ciekawostki na ich temat. Na przykład czy wiecie, że taki fluor jest silnie reaktywny i daje czadu? Sód z kolei to miękki metal, który roztapia lód! Z tej zdumiewającej książki dowiecie się, że wszystko we wszechświecie składa się z pierwiastków!

Cieszymy się, że książka Jest chemia! Śledztwo w sprawie pierwiastków ukrytych w twoim domu trafiła w Smyka ręce właśnie teraz, kiedy kończy szóstą klasę i już niebawem rozpocznie lekcje chemii w szkole. Być może dzięki właśnie tej pozycji przedmiot ten nie będzie dla niego czarną magią, a jedynie magią!

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *