Plus minus. Nauka liczenia

Czy matematyka może być łatwa i przyjemna? Otóż może, ale jedynie pod warunkiem, że od małego będziemy oswajać nasze pociechy z matematycznym światem. Wystarczy wspólnie liczyć, mierzyć oraz grać w odpowiednie gry! Taką grą jest Plus minus. Nauka liczenia.

Gra Plus minus. Nauka liczenia pomaga dzieciom utrwalić umiejętność dodawania i odejmowania do 10. Z kolejnymi wariantami przyspiesza ten proces i wprowadza dodatkowe pojęcia – parzyste, nieparzyste, mniejsze niż itd. Wbrew pozorom dzieciaki świtanie z nią sobie radzą. Nie traktują tego bowiem jak lekcji czy sprawdzianu, ale jako grę właśnie! Grę w której każdy przecież chce wygrać, a do tego potrzebne jest sprawne liczenie.

Plus minus. Nauka liczenia ma 3 poziomy trudności. Pierwszy jest wprowadzeniem do działania kart. Dzieci zaczynają dodawać i odejmować do 10, starając się coraz szybciej wykonywać działania. Po takim przygotowaniu można śmiało wskoczyć na wyższy poziom, który jest zręcznościową wersją poziomu pierwszego. Z kart ułożonych w formie kwadratu 4 × 4 uczestnicy zbierają te z wynikiem spełniającym konkretny warunek (np. parzyste). Poziom trzeci jest przeznaczony dla zaawansowanych graczy. Mając do wyboru określoną liczbę akcji, gracze muszą tworzyć ciągi działań szybciej od innych. Tutaj znaczenie ma nie tylko umiejętność wykonywania działań, lecz także strategiczne myślenie. Grają z dzieckiem w Plus minus. Nauka liczenia sami nie wiedząc kiedy przyczynicie się do sukcesu szkolnego swojej pociechy – przynajmniej w dziedzinie matematyki!

Gra Plus minus. Nauka liczenia zawiera 90 kart działań i 20 kart. Gra adresowana jest do dzieci od lat siedmiu, choć i młodsze mogą w nią grać na poziomie pierwszym. Przewidywany czas rozgrywki to 30 minut.

 

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *