Idą święta. O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach na świecie

Kilka dni przed Bożym Narodzeniem sięgamy po książki wprowadzające nas w ten niezwykły czas. Grudzień w tym roku mało zimowy, ale to nieważne. Ważne jest to, że wspólnie możemy zacząć ostatnie odliczanie. Zaczynamy książkąIdą święta. O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach na świecie

Książka „Idą święta. O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach na świecie” pomoże zrozumieć między innymi dlaczego Boże Narodzenie obchodzimy 25 grudnia, skąd zwyczaj bożenarodzeniowych jarmarków, dlaczego ubieramy choinkę, kto wymyślił pierwsze szklane bombki… Poza tym przeczytacie tu również o świątecznych roślinach, pierwszej gwiazdce oraz o bożonarodzeniowych hitach filmowych.

Dla nas książka „Idą święta. O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach na świecie” to coś więcej niż zwykła książka o najpopularniejszych świętach. To również swoistego rodzaju podróż po świecie i zwyczajach związanych często nam nieznanych. Bo czy wiecie, że w pierwszą niedzielę adwentu na głównym placu pewnego szwedzkiego miasteczka pojawia się niezwykła, słomiana rzeźba kozła. Albo, że 22 grudnia w Hiszpanii wszyscy kupują losy na wielkiej świątecznej loterii? Cudowna książka z jakże cudownymi ilustracjami Ewy Poklewskiej – Koziełło towarzyszyć nam będzie przez całe święta, a może i jeszcze dłużej!

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *