Maria Skłodowska-Curie. Światło w ciemności

Wszystkie książki dotyczące Mari Skłodowskiej Curie są w naszym domu mile widziane. Od chwili kiedy Filip miał przygotować szkolny referat na temat tej wybitnej Polki, jest historia zachwyciła go absolutnie. Z tym większą radością sięgnął po książkę Wydawnictwa Media RodzinaMaria Skłodowska-Curie. Światło w ciemności„.

Maria Skłodowska-Curie. Światło w ciemności” to to oryginalna powieść graficzna , której bohaterką jest jedna z najbardziej znanych kobiet na świecie. Badaczka, która zrewolucjonizowała medycynę i nauki ścisłe. Zdobywczyni dwóch Nagród Nobla. Dzięki swoim odkryciom stała się jedną z najbardziej niezwykłych postaci wszech czasów i wzorem do naśladowania dla milionów kobiet.

Maria Skłodowska-Curie. Światło w ciemności” to niesamowita książka o marzeniach, determinacji i sile ludzkiego umysłu. Wspaniała historia, którą czyta się jednym tchem. Książka o inspirującej kobiecie, dla której nie było rzeczy niemożliwych. Autorką szaty graficznej książki jest polska artystka, Anna Błaszczyk. Być może dlatego ogląda się ją równie przyjemnie co czyta. Ujęta w formę pośrednią między komiksem, a powieścią graficzną książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Media Rodzina, a partnerem wydania zostało Muzeum Marii Skłodowskiej – Curie w Warszawie.

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *