Co budują zwierzęta?

Skoro autorką książki, którą dziś Wam chcemy polecić jest Emilia Dziubak, to właściwie szkoda zbędnych słów! Książka jest piękna pod każdym względem! Zresztą sami oceńcie – oto przed Wami „Co budują zwierzęta?”

My nie możemy wyjść z zachwytu nad książką „Co budują zwierzęta?” I sami nie jesteśmy pewni czy bardziej zachwyca nas tekst czy rysunki! Ten swoistego rodzaju atlas jest tak pięknie ilustrowany, że ma się wrażenie, iż obserwuje się zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Autorka odpowiada na postawione w tytule pytanie i przedstawia ich najciekawsze budowle wykonane przez zwierzęta. Są domy naziemne i podziemne, te budowane na wodzie i pod wodą, domy jednorodzinne i kawalerki, osiedla, domy przenośne i tymczasowe…

Książka „Co budują zwierzęta?” udowadnia, że te są prawdziwymi mistrzami architektury. Takie gniazda bocianów na przykład, budzą zachwyt i podziw. Są duże i okazałe, a ich wybudowanie na dachu wróży dobrą passę właścicielom domu. Ale jest też wiele innych ptasich budowli, na widok których odbiera mowę. Tak jest z gniazdem krawczyka, który dziobem cienkim jak igła szyje dwa liście. Z kolei pająki tkają misterne sieci o różnym kształcie, krety kopią kręte korytarze, pszczoły i trzmiele tworzą gniazda… Świat przyrody jest niesamowity i chyba nigdy nie przestanie nas zaskakiwać. Dlatego tak bardzo lubimy książki przyrodnicze dla dzieci. „Co budują zwierzęta?” rozbudza przyrodniczą ciekawość, otwiera oczy na otaczający na świat. Oby więcej takich pozycji!

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *