Dzika książka o dzikach i o ich kuzynach

Dzika książka o dzikach i o ich kuzynach to kolejna pozycja na przyrodniczej półce Filipa. To także kolejny strzał w dziesiątkę jeśli chodzi o zainteresowania Smyka. Jako, że mieszkamy w sąsiedztwie lasu dziki widujemy dość często. Z tym większą ciekawością sięgnęliśmy po cudownie wydaną pozycję.

Jola Richter-Magnuszewska, autorka Dzikiej książki o dzikach i o ich kuzynach na co dzień mieszka na skraju Beskidu Niskiego. Być może ten fakt sprawił, iż książka ta napisana jest z tak wiekom wyczuciem i zrozumieniem zwierząt. To niezwykła opowieść o historii gatunku, który przetrwał setki lat. I choć dzieci wiedzą głównie, że „dzik jest dziki, dzik jest zły…”, ta książka zdecydowanie zmieni Wasze zdanie o tych zwierzętach. Bo okazuje się, że mają one uczucia, z czułością traktują swoich krewnych, posiadają swój język oraz mają sporo zwyczajów, które przypominają zwyczaje ludzi.

Z Dzikiej książki o dzikach i o ich kuzynach dowiemy się dlaczego dzik jest dzikim ekologiem, czy lochy czyli samice dzika śpiewają swoim dzieciom kołysanki i czy ścielą swoje łóżka. Jeśli myślicie, że to koniec dzikich ciekawostek, to jesteście w błędzie. Ta książka to niekończące się informacje na temat dzików i ich kuzynów. Czy wiecie, że dziki mają swój język, a dzika rodzina zamieszkuje niemal cały świat! Książka naprawdę jest niezwykle interesująca, a na dodatek pięknie wydana. Ilustracje do książki wykonała jej autorka, a całość utrzymana jest w leśnych kolorach.

Część dochodu ze sprzedaży książki wydawnictwo przeznaczyło na działalność Chrumkowa – pierwszego w Polsce schroniska dla świń. 

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *