Ale historia…Ta śmieszna i straszna PRL

Seria „Ale historia…” podbiła nasze serca już jakiś czas temu. Dziś sięgamy po kolejny tytuł z serii – Ale historia…Ta śmieszna i straszna PRL Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Ale historia…Ta śmieszna i straszna PRL” opowiada o grupce nastolatków, którzy przenieśli się w lata 50. XX wieku. Niby to nie tak odległe czasy, niby nasi rodzice i dziadkowie pamiętają tamte dni, ale dla nas współczesnych nastolatków to niewyobrażalne, że tak można było żyć. Jakieś kartki, Pewex. No i brak internetu! W Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej ciągle brakowało papieru toaletowego, świętowanie było obowiązkowe, a noszenie kolorowych skarpetek i niektóre żarty zakazane pod groźbą surowych kar. Tak, to były naprawdę dziwne czasy.

Ale historia…Ta śmieszna i straszna PRLGrażyny Bąkiewicz, to udane połączenie tekstu i komiksowych ilustracji. Żywa akcja przenosi uczniów w przeszłość. Jak wszystkie książki z tej serii, tak i ta jest pełna humoru i dowcipnych ilustracji Artura Nowickiego. Tak, rysunki w tej książce są bardzo ważne i stanowią jej sporą część.

Czy z książki „Ale historia…Ta śmieszna i straszna PRL” można uczyć się historii? W jakiejś mierze na pewno, ale nie jest to podręcznik. To raczej uzupełnienie wiedzy, poszerzenie horyzontów historycznych lub doskonałe narzędzie do zainteresowanie przedmiotem. Dla nas rewelacja! Z niecierpliwością czekamy na kolejne tytuły z serii.

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *