Świat starożytny w 100 słowach

Być może sto słów to za mało, aby opisać cały starożytny świat, jednak jego najważniejsze wydarzenia, najsłynniejsze postaci, najciekawsze wynalazki już owszem. „Świat starożytny w 100 słowach.Najważniejsze wydarzenia, najsłynniejsze postaci, najciekawsze wynalazki” to książka z serii ART Wydawnictwa HerperKids.pl . Wyjątkowa seria artystycznie wydanych książek przeznaczonych do młodego odbiorcy w ciekawy sposób przekazuje informacje często niełatwe. Rozwija zainteresowania dziecka i pobudza ciekawość świata, a pięknie, nietuzinkowo ilustrowane książki sprawiają przyjemność oglądania zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Nie dziwi więc akt, iż książka „Świat starożytny w 100 słowach. Najważniejsze wydarzenia, najsłynniejsze postaci, najciekawsze wynalazki” zachwyciła nas totalnie. Smyk od dawna fascynuje się okresem starożytnym. Trzeba przyznać, iż nie jest wyjątkiem. Wiele ze znanych mi dzieci bardzo lubi opowieści o faraonach, piramidach, grackich i rzymskich bogach…To niezwykle bajkowy i plastyczny okres w naszych dziejach, ogromnie wpływający na naszą wyobraźnię. A prezentowana dziś książka próbuje połączyć wyobraźnię z nauką i to w sposób niewymuszony i przystępny. Każde opisywane hasło oznaczone jest symbolem, pokazującym o której antycznej cywilizacji mówi.

W książce „Świat starożytny w 100 słowach.Najważniejsze wydarzenia, najsłynniejsze postaci, najciekawsze wynalazki” znalazło się pięć starożytnych cywilizacji – Egipcjanie, Fenicjanie, Minojczycy, Grecy, Rzymianie. Książka przeznaczona dla dzieci w wieku szkolnym, ale przyznam się bez wstydu, że i ja z nieskrywaną ciekawością ją czytałam. Bo o ile doskonale wiem do czego służyły piramidy, to nie miałam zielonego pojęcia, iż wynalazek centralnego ogrzewania zawdzięczamy rzymianom.

Reasumując – jeśli jesteście fanami historii starożytnej lub po prostu lubicie mądre i pięknie wydane książki, to „Świat starożytny w 100 słowach. Najważniejsze wydarzenia, najsłynniejsze postaci, najciekawsze wynalazki” jest zdecydowanie dla Was. Doskonale nadaje się też na nietuzinkowy prezent.

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *