Palmy na biegunie północnym. Wielka opowieść o zmianie klimatu

Pisać czy mówić o sprawach trudnych, tak aby zrozumiały to dzieci, to nie lada wyczyn. Zadaniu sprostał Marc ter Horst, holenderski pisarz książek popularnonaukowych dla milusińskich. To dzięki niemu i za sprawą Wydawnictwa Nasza Księgarnia w naszych rękach znalazła się niezwykła książka – „Palmy na biegunie północnym. Wielka opowieść o zmianie klimatu”.

Właściwie kiedy po raz pierwszy sięgnęliśmy po książkę „Palmy na biegunie północnym. Wielka opowieść o zmianie klimatu” nie byłam pewna, kto z nas jest jej bardziej ciekawy. Zmiana klimatu staje się aktem, a dbałość o środowisko to już nie tylko moda – to konieczność. Paradoksalnie za całym złem z jakim boryka się nasza planeta stoi człowiek. Dziś sporo się mówi o globalnym ociepleniu, o konieczności zmiany naszych życiowych przyzwyczajeń… Edukacji nigdy dość, stąd też nasze zainteresowanie książką.

Z książki „Palmy na biegunie północnym. Wielka opowieść o zmianie klimatu” dowiecie się wszystkiego, co powinniście wiedzieć o zmianie klimatu! Przeczytacie o wczesnej historii klimatu i o tym, co wykończyło dinozaury, o epokach lodowcowych, wulkanach i plamach na Słońcu, a także o maszynach parowych, krowich bąkach, najsłodszym zwierzaku na świecie, znikających wyspach oraz o lataniu na tłuszczu do smażenia frytek czy owadzich burgerach. Odkryjecie, skąd się wziął pierwszy deszcz, jak powstały Wielka Rafa Koralowa i wyżłobienia w górskich stokach, dlaczego ropa naftowa jest gęsta, a benzyna rzadka, dlaczego biegun północny topi się szybciej niż południowy, jak meteorolodzy powinni ratować czekoladę, jakie ślady pozostawia po sobie truskawka, co elektrownie widzą w naszych śmieciach, a także o wielu innych niezwykle ciekawych sprawach związanych z klimatem.

Książka „Palmy na biegunie północnym. Wielka opowieść o zmianie klimatu” nie dość, że mądra to jeszcze cudownie wydana. Kolorowa, pełna ilustracji, które nie tylko uczą, ale i bawią. Zdecydowanie książka godna polecenia.

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *