PAPUA z wyspy na wyspę

Dobrych gier planszowych nigdy dość. Szczególnie teraz, gdy jesień rozgościła się na dobre ze swymi długimi wieczorami. My mamy na to sposób! Planszówki i doborowe towarzystwo. Dziś prezentujemy Wam grę PAPUA z wyspy na wyspę EGMONT. Najnowsza gra autora bestsellerowego „Ubongo” to gwarancja doskonałej zabawy.

Gra PAPUA z wyspy na wyspę ma trzy poziomy trudności, więc to Ty sam zadecydujesz, którą drogą podążyć. Jedno jest pewne – czeka Cię świetna zabawa oraz 1280 zadań. To niewątpliwie gra dla całej rodziny. Każdy gracz otrzymuje plansze zadania z egzotycznymi wyspami. Trzeba je jak najszybciej połączyć mostami! Gracze mają do dyspozycji fragmenty konstrukcji o różnych kształtach i długości. Buduj, obracaj, przekręcaj i kombinuj z ustawieniami mostów. Uważaj na wulkany! Kto najszybciej rozwiąże swoją łamigłówkę, zdobywa szacunek miejscowych Papuasów i punkty zwycięstwa.

PAPUA z wyspy na wyspę to gra planszowa dla 2-4 uczestników w wieku od 8 lat. Rozgrywki zajmuje średnio około pół godziny. Wewnątrz opakowania znajdziemy tekturowe żetony, dwustronne płytki wzorów ułożenia wysp i wulkanów, kostkę piramidę, planszę notowań niezajmującą wiele przestrzeni, żetony bonusowe (nagroda dla lidera, losowość punktacji – niespodzianka dla pozostałych), instrukcję. Każdy z graczy otrzymuje losową planszę z wyspami, komplet żetonów mostów. Wybrana osoba rzuca kostką i wyznacza punkt rozpoczęcia. Celem jest połączenie startu z czterema wyspami, omijamy przy tym wulkan namalowany na planszy… Brzmi intrygująco? Nie zdradzamy zatem zbyt wiele odsyłając wszystkich zainteresowanych do gry!

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *