Wzrok, słuch, smak dają znak, czyli podróż do świata zmysłów

Wyruszamy w podróż! Ale jak to? Przecież rok szkolny zaczął się co dopiero… Tym bardziej pora ruszyć. Co więcej, w tą podróż zabierzemy i Was, bo to podróż do świata zmysłów.

Uruchomiliśmy nasze zmysły i sięgnęliśmy po książkę Marty MaruszczakWzrok, słuch, smak dają znak, czyli podróż do świata zmysłów” z ilustracjami Artura Gulewicza. Nawiasem mówiąc świetnymi ilustracjami! Są one pełne humoru i wyrazu. Treść i obraz dopełniają całości, do której chętnie będziemy wracać. To fascynująca podróż w głąb ludzkiego ciała, ale i opowieść o zwyczajach zwierząt.

Książka „Wzrok, słuch, smak dają znak, czyli podróż do świata zmysłów” zmusza do zastanowienia się jak odbieralibyśmy otaczający nas świat gdyby nie istniały zmysły? No jak? Na co dzień nie myślimy o tym jak ważną rolę odgrywają wszystkie zmysły w naszym życiu. Zwyczajnie patrzymy, słuchamy, wąchamy, dotykami i smakujemy… i nie zdajemy sobie sprawy, że za wszystkie nasze odczucia odpowiada w gruncie rzeczy mózg! Ten żywy komputer nigdy nie śpi. I to on współpracuje z nosem,m oczami, uszami, skórą czy językiem, po to abyśmy mogli uruchomić wszystkie zmysły.

Książka „Wzrok, słuch, smak dają znak, czyli podróż do świata zmysłów” odpowiada na wiele ciekawych pytań. Dowiecie się z niej między innymi: – Co to jest kubek smakowy?, Które zwierzę używa ogona jako klimatyzacji?, Jak ludzie i zwierzęta odbierają sygnały z otoczenia i z głębi ciała?. Brzmi intrygująco? Prawda? Nam ogromnie spodobała się jeszcze jedna rzecz. W książce znajdziecie też doświadczenia! Są proste i ich wykonanie nie powinno przysporzyć trudności. Dostarczają jednak moc frajdy oraz potwierdzają zawarte w książce informacje. Pozwalają również w sposób luźny i zabawowy otrzeć się o wielką naukę!

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *