Przymiotniki

Kilka dni temu rozpoczął się nowy rok szkolny. Gra Przymiotniki, o której dzisiaj, to doskonałe uzupełnienie szkolnych lekcji języka polskiego. Bowiem uczyć można się i w domu i to w sposób naturalny i bardzo przyjemny. Gra Przymiotniki od Foxgames dedykowana jest dzieciom od piątego roku życia, ale i dorośli mogą bawić się świetnie, czego przykładem jest nasza rodzinna rozgrywka.

Przymiotniki to gra karciana dla 2-10 uczestników w wieku od 5 lat, czas rozgrywki zajmuje ok. 15 minut. Wewnątrz opakowania znajdziemy 50 kart. Prócz standardowej rozgrywki , karty z przymiotnikami możemy wykorzystać jako zaproszenie do odkrywania otaczającego nas świata. Występujące w grze słowa mogą posłużyć jako narzędzie do budowania zdań. Grając w grę dzieci mają możliwość rozwijać wyobraźnię, tworząc opowiadania, w których występują przedstawione na kartach słowa.

W grę przymiotniki można grać na różny sposób. To my decydujemy, który tryb wybrać. I tak tryb odkrywcy polega na wykluczeniu rywalizacji, na wspólnej i lekkiej zabawie. Odsłaniamy kartę i kiedy potrzeba to wyjaśniamy rolę bieżącego przymiotnika, najlepiej opowiadając o wyglądzie rzeczownika – opisywanego obiektu. Następnie gracz wymienia przedmiot dopasowany do cechy lub stanu, może również wskazać obiekt w swoim otoczeniu. Tryb poszukiwacza przygód to konkurowanie z innymi graczami o noty. W swojej kolejce możemy dobierać kolejne karty i podawać przykłady obiektów mających wszystkie określenia z odsłoniętych przymiotników lub odłożyć je na stos punktów.

Tryb badacza sprawdza refleks dzieci. Bawimy się bez podziału na tury, kto pierwszy poda przykład obiektu, ten zdobywa kartę i punkt. Rozgrywka jest typowym wyścigiem. Zatem kto pierwszy… Tryb biegacza z kolei polega na eksploracji naszego otoczenia. Jest grą ruchową. Uczestnicy jednocześnie poszukują przedmiotów określonych przez odkryty przymiotnik. Tutaj biegamy po pomieszczeniu lub na podwórku i zdobywamy obiekty dopasowane do wskazania z karty. Gra Przymiotniki jest przydatna nie tylko dla uczniów. Można w nią grać już z przedszkolakami wybierając odpowiedni tryb. Gorąco polecamy!

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *