Konkurs z Bing

Czasopismo dla najmłodszych dzieci „Bing” to nowość na rynku prasowym. Magazyn poszerzył portfolio Egmont Polska i trafił do sprzedaży w 2019 roku. Dwumiesięcznik adresowany jest do dzieci powyżej dwóch lat, a w szczególności w wieku przedszkolnym oraz wszystkich tych, które lubią wspólną zabawę z bohaterami serialu o tym samym tytule.

Bing jest trzyletnim króliczkiem, który jest bardzo ciekawy świata. Jego przygody do złudzenia przypominają codzienność dzieci w podobnym wieku. Każdy epizod zaczyna się typową dziecięcą czynnością, z którą muszą poradzić sobie bohaterowie: Bing, jego opiekun Flop, przyjaciele Sula i Pando oraz kuzyni Koko i Charlie. Mimo chęci nie zawsze im się udaje, popełniają błędy, na których się uczą. Czasami króliczkowi brakuje doświadczenia, aby przewidzieć skutki swojego zachowania. Gdy tak się dzieje Bing musi poradzić sobie ze swoimi uczuciami. Z pomocą Flopa udaje mu się odzyskać pewność siebie.

W każdym numerze czytelnicy, podobnie jak w serialu, wspólnie z Bingiem i jego najlepszymi przyjaciółmi podejmują codzienne, nowe wyzwania oraz rozwiązują związane z nimi problemy. Za pomocą ciepłej narracji, a jednocześnie umiejętnie unikając moralizatorskiego tonu, opowiadania, łamigłówki, wycinanki i rysowanki w przystępny i delikatny sposób pokazują zarówno dzieciom jak i dorosłym, różne sposoby radzenia sobie z czynnościami dnia codziennego. Podczas wspólnej lektury można dziecku wskazać, jak sobie radzić z trudnymi emocjami i wytłumaczyć niezrozumiałe sytuacje. Pismo zostało wydane na specjalnym papierze ułatwiającym rysowanie i kolorowanie, z nieco grubszymi i błyszczącymi okładkami. Czasopismo „Bing” to gwarancja świetnej zabawy i niezawodny sposób na nudę, ale przede wszystkim promocja i rozwijanie wartości takich jak poczucie wspólnoty, umiejętności interpersonalne.

Aktualne oraz archiwalne numery Magazynu Bing kupisz tutaj.

Na zakończenie wakacji i początek roku szkolnego mamy dla Was konkurs, w którym do wygrania magazyn Bing oraz Puzzle Bing. Zadanie konkursowe jest proste. Na adres: swiatdlasmyka.com.pl należy przysłać zdjęcie, wspomnienie tegorocznych wakacji. Na Wasze fotografie czekamy do 10 września. Ogłoszenie wyników już 11 września.

Powodzenia!

WYNIKI KONKURSU

Trochę to trwało, nim nasze jury podjęło ostateczną decyzję. Jak się domyślacie – nie było łatwo! Ale mamy to! Oto nagrodzone zgłoszenie.

W naszym rodzicielskim żargonie Flopem nazywamy superopiekuna dziecka – czasem taką osobę spotykamy w sklepie, innym razem w parku czy przy przedszkolu. Dla naszej córki Flopem stał się dziadziu Józiu – cierpliwy, uważny, spokojny, z mnóstwem czasu i zaangażowania. I to właśnie zdjęcie Eli z dziadkiem najlepiej opisuje nasze tegoroczne długie wakacje spędzone z racji pandemii u dziadka. To był niezwykły czas wędrówek, zabaw, rozmów i międzypokoleniowego poznawania świata! 

Autorkę: Panią Paulinę O. prosimy o kontakt na maila: swiatdlasmyka@wp.pl. Gratulujemy!

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *