Nostalgia

Smyk ostatnio zapytał co to jest nostalgia? No i oczywiście wytłumaczyliśmy mu znaczenie słowa, ale jednocześnie sami popadliśmy w nostalgiczny klimat. – Za czym tęsknisz mamuś – drążył temat nasz syn. – No, tęsknię za kończącymi się wakacjami, smakiem jagód zrywanych z krzaka, zielonymi jabłkami od sąsiada, za wieczorami gdy słuchałam niesamowitych opowieści z wypiekami na twarzy… tęsknię za dzieciństwem… – odparłam uśmiechając się sama do siebie. – Mamo, spokojnie poczytam Ci zaraz poczujesz się jak mała dziewczynka – odrzekł Smyk przynosząc z pokoju książki Pinokio i Bambi.

Pinokio

Historia drewnianego pajacyka znana jest dzieciom na całym świecie. Cudowna opowieść oczywiście czytana była także przez nas – niejednokrotnie. Ale jest tak uniwersalna, tak prosta, a zarazem pełna ponadczasowych wartości, że z przyjemnością sięgnęliśmy po najnowsze wydanie Disney Klasyka Harper Collins Publishers. Książka o dorastaniu, trudnym czasie zarówno dla rodzica jak i samego dziecka.

Bambi

Z kolei opowieść o jelonku Bambi to jak pewnie pamiętacie chwytająca za serce historia rozgrywająca się w głębi lasu. Mały jelonek i jego mama są szczęśliwi do momentu, kiedy w lesie pojawia się człowiek! Subtelnie pokazane prawa przyrody, przemijanie i czas… oczywiście wszystko jak na bajkę przystało kończy się szczęśliwie.

W serii klasycznych opowieści filmowych Disneya ukazały się do tej pory:

  • Alicja w Krainie Czarów
  • Zakochany Kundel
  • Piotruś Pan
  • Pinokio
  • Król Lew
  • Bambi

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *