Thalassoterapia prosto z Tunezji

Legendy głoszą, iż piękna Afrodyta powstała z morskiej piany. Przypadek? A może już wtedy doceniano zbawienne działanie morskiej wody na naszą urodę? Faktem jest, że początki thalassoterapii sięgają czasów rzymskich – w Kartaginie odnajdziemy ruiny term Antoniusza, do których woda docierała prosto z morza. Baseny z zimną i ciepłą wodą, sale masażu, gimnastyki i wypoczynku sąsiadowały z bibliotekami, salami muzycznymi. Pełniły bardzo ważną rolę nie tylko dla zdrowia, dobrego samopoczucia i urody, ale także dla spotkań towarzyskich. Być może one właśnie były inspiracją do rozwoju thalassoterapii w Tunezji.

 

RS-13 RSH Djerba Ulyssee Thalasso

 

Kraj ten posiada bowiem wszelkie dobra potrzebne do świadczenia tego typu usług. Nazwa thalassoterapia pochodzi od greckiego słowa thalassa – czyli morze. Jest to seria zabiegów leczniczo-relaksacyjnych oraz upiększających, która wykorzystuje dobroczynne działanie wody morskiej, soli, błota, alg, pierwiastków mineralnych i klimatu. Dziś Tunezja jest drugim zaraz po Francji centrum thalassoterapii na świecie. Znajduje się ich tu pięćdziesiąt. Co roku z profesjonalnych usług w kraju pachnącym jaśminem korzysta wielu turystów, którzy łączą wypoczynek z serią indywidualnie dobieranych zabiegów.

 

AT-Mandara (800x535)

 

Centra działają głownie przy hotelach zgodnie z obowiązującymi normami międzynarodowymi. Wszystkie tunezyjskie ośrodki tego typu pozostają pod podwójną kontrolą: Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Turystyki. Oferta wydaje się być różnorodna. Ćwiczenia w basenie z morską wodą, okłady z glinki morskiej, bicze wodne, maseczki, kąpiele w algach, kwiatach i ziołach, tradycyjny hamman, masaże naturalnymi olejkami . Centra polecają kuracje antystresowe, przeciwreumatyczne, upiększające, kuracje “dla młodej mamy” czy kuracje dla nowożeńców. Dodatkowo centra często zachwycają architekturą łączącą tradycje z nowoczesnością.

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *