Ronja, córka zbójnika

Do czytania książek Astrid Lindgren specjalnie namawiać nie trzeba. Ta szwedzka autorka literatury dziecięcej znana jest i ceniona na całym świecie. Również w Polsce jej utwory mają wielu fanów. Któż z nas bowiem nie zna rezolutnej Pippi i jej przygód? Ale w dorobku literackim Astrid znajduje się ponad 20 powieści i zbiorów opowiadań dla dzieci, a także sztuki teatralne i słuchowiska radiowe. Wiele z jej powieści zostało sfilmowanych. Książki o Pippi stały się największym szwedzkim bestsellerem wszech czasów dla dzieci. Przetłumaczono je na 73 języki, a łączna suma wydanych egzemplarzy przekroczyła w 2000 roku liczbę 10 milionów. Dziś polecamy Wam może mniej znaną, ale jakże piękną książkę Astrid Lindgren „Ronja, córka zbójnika” .

Mieliśmy tą okazję być w Szwecji w miejscu, którym urodziła się Astrid Lindgren. Cudowna przyroda, spokój i błogość to wszystko znajdziemy też w opisach książki „Ronja, córka zbójnika” . To absolutnie piękna opowieść, którą warto przeczytać ze swoim dzieckiem. To historia o więzach rodzinnych, rodzinie, dorastaniu, poszukiwaniu… Wszystko to osadzone w naturalnie pięknych krajobrazach, okraszone wątkiem wielopokoleniowego konfliktu. Być może dlatego książka pomimo upływających lat nie traci nic na aktualności. Prosta i szczera, ujmująca za małe i duże serca.

Ronja, córka zbójnika” to lektura obowiązkowa! Piękna, wzruszająca, pełna przyjaźni, wybaczenia, zrozumienia. Czytając kolejne strony uczymy się wartości, przypominając sobie co w życiu jest ważne. Astrid pisze w wyjątkowy dla siebie sposób – lekko o trudnych sprawach. Bez moralizowania, ale zmuszając do myślenia i zastanowienia.

Jeśli jeszcze nie znasz książki „Ronja, córka zbójnika” czas nadrobić zaległości. Nie będziesz żałować spędzonego z książką czasu.

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Ronja, córka zbójnika

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *