Nie bój się

Czas na książkę! Dziś polecamy bardzo fajną pozycję Nie bój się! czyli wielką księgę strachu (nie tylko) dla cykorów. Książka idealnie wpisuje się w ten trudny czas z jakim mierzymy się wszyscy. Bo przecież strach jest częścią życia czy tego chcemy czy nie.

Ale czy strach jest zły? Czy ta emocja zawsze musi nas paraliżować? Czy zastanawialiście się dlaczego się boimy i czego? Co dzieje się w naszym mózgu kiedy się boimy? Jeśli szukacie odpowiedzi na te i podobne pytania książka na pewno Wam się spodoba. To swoistego rodzaju księga, encyklopedia skupiona wokół tematu przewodniego. Książka Nie bój się! warto czytać ze swoimi pociechami skłaniając je do rozmowy, zastanowienia, opowieści… Dzieci mają bowiem swoje małe demony, które często spędzają im sen z powiek. Tymczasem strach można oswoić, okiełznać.

Trzeba przyznać iż Milada Rezková wraz z Lukášem Urbánkiem i Jakubem Kašem stworzyli wspólnie książkę ciekawą, fascynującą i wartą zapamiętania. No i te rysunki! Nam się ogromnie podobają – proste, śmieszne, wymowne. Cała szata graficzna książki jest niewątpliwym magnesem. Różna wielkość czcionki, kolory na stronach – wszystko to sprawia, że kolejne strony wertuje się z przyjemnością. Właściwie książkę można czytać od dowolnego momentu, gdyż nie opowiada jednej historii. My jednak jesteśmy tradycjonalistami i lekturę zaczynamy od pierwszej strony na której to poznajemy samego pana Stracha. Bez dwóch zdań książkę Nie bój się! czyli wielką księgę strachu (nie tylko) dla cykorów śmiało można polecić.

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Nie bój się! Wielka księga strachu (nie tylko) dla cykorków

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *