Dzień Z Puciem

Pucio to bohater książkowej serii, której autorką jest Marta Galewska-Kustra. Wielu z Was pewnie specjalnie przedstawiać go nie trzeba. Książki o sympatycznym przedszkolaku mają bowiem sporą rzeszę małych i dużych fanów. Pomagają uczyć się maluchom poprzez zabawę. Bo zabawę dzieciaki uwielbiają! Dlatego Pucio z książek postanowił również przenieść się do gier. Dziś szczególnie polecamy –  Pucio. Gdzie to położyć? oraz Pucio. Domino

Pucio. Gdzie to położyć?

Genialna w swej prostocie gra lub raczej…zabawka pobudzająca wyobraźnię. W pudełku znajduje się 6 plansz z różnymi pomieszczeniami w mieszkaniu należącym do rodziny naszego bohatera. Do każdego z nich dopasowano po 6 żetonów z przedmiotami charakterystycznymi dla tych pomieszczeń. Zadaniem dziecka jest ułożenie przedmiotów w odpowiednich miejscach na planszach. Można to robić zgodnie z instrukcją można wedle poleceń rodzica, można też poprosić dziecko, aby samo stworzyło swoją historyjkę. Zabawa w niewymuszony sposób uczy rozumienia stosunków przestrzennych. Zabawka zawiera również stojące postacie, które można wykorzystywać w dowolny sposób. Oczywiście całość cudownie kolorowa!

Pucio. Domino

Najwcześniejsze formy gry domino rozwinęły się bez wątpienia w Azji. Gra przez lata zmieniała się i doczekała wielu odmian. Doczekała się też wersji z Puciem w roli głównej! Niezwykłe, kolorowe pudełko sprawia, że doskonale nadaje się na prezent. W znajdziemy 28 dwustronnych kartoników. Na jednej stronie znajdziemy prostsze domino obrazkowe dla młodszych dzieci (z podpisami, które mogą wesprzeć pierwsze kroki w nauce czytania), na drugiej zaś klasyczne (wspomagające ćwiczenie umiejętności liczenia) dla starszych. Co tu dużo mówić, Pucio sprawdza się wyśmienicie!  

Nasza Księgarnia

Pucio. Gdzie to położyć?

Pucio. Domino

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *