Planszówki – doskonały prezent od Mikołaja

Choć pogoda za oknem przywodzi na myśl raczej wiosnę, to już niedługo grudzień. Tradycyjnie od początku grudnia rozpocznie się u nas wielkie oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia. 6 grudnia nie może się doczekać szczególnie Filip, który co prawda odkrył, że za prezentami stoją zwykle rodzicie lub babcia, ale z taką samą radością wita każdy prezent. Dziś zatem przedstawiamy Wam kilka pomysłów na prezenty dla Smyków. Niezastąpione są planszówki. Polecamy je z kilku powodów. Po pierwsze – to świetna zabawa nie tylko dla dziecka, ale i całej rodziny. Po drugie – często gry planszowe rozwijają logiczne myślenie, spostrzegawczość, a nawet zręczność. Po trzecie – z planszówek się nie wyrasta.

Dziś polecamy cztery różne gry Wydawnictwa EGMONT. Nim pokażemy Wam je dokładnie, warto wspomnieć, iż możecie je nabyć z 40% zniżką. Wystarczy kliknąć w poniższy baner, wybrać interesujące nas gry – polecane przez nas lub zupełnie inne – w dalszej części zakupów wpisać KOD – swiatdlasmyka, a potem cieszyć się że Mikołaj w tym roku taki hojny.

WTEDY KIEDY

Pierwsza z naszych propozycji do worka św. Mikołaja to gra WTEDY KIEDY To gra imprezowa, ale i bez imprezy w gronie rodzinnym sprawdza się idealnie. W grę może grać do ośmiu osób, w wieku od 10 lat. Gracze układają przed sobą karty z wydarzeniami, tworząc linię czasu. Każdy z graczy tworzy swoją linię, a ten któremu jako pierwszemu uda się to zrobić, wygrywa. Na środku stołu pudełka, każdy z graczy dobiera jedną losowo kartę i kładzie ją przed sobą. Karty są dwustronne i należy wybrać, którą stroną będziecie grać w rozgrywce. Pierwszy gracz wybiera kartę, zakrywa datę widniejącą na dole karty i odczytuje fakt dla gracza po lewej.

Pytania nie są łatwe, a na dodatek z różnych dziedzin, ale zawsze dotyczą czasu. Ale spokojnie nie trzeba podawać dokładnych dat, jedynie wskazać na swojej osi czy wydarzenie miało miejsce przed czy po. Jeżeli gracz się nie myli, karta trafia do jego kolekcji, zasilając linię czasu. Ale jeżeli popełnił błąd, czytający nie podaje daty, tylko daje szansę kolejnemu graczowi, który próbuje umieścić odczytany fakt na swojej linii czasu. Dobra zabawa gwarantowana, a tak na rozgrzewkę spróbujcie swoich sił odpowiadając: Powstaje Poznańska Fabryka czekolady, późniejsza Goplana – Kiedy? Wtedy?

DUUUSZKI W KĄPIELI

Kolejną grę DUUUSZKI W KĄPIELI szczególnie poleca Filip. Graliśmy w nią kilkakrotnie i zawsze było pełno śmiechu i świetnej zabawy. Nie dziwi fakt, iż gra jest światowym bestselerem wśród gier planszowych. W pudełku znajdziemy elementy gry czyli figurkę białego duszka, czerwony ręcznik, zieloną żabkę, niebieską szczotkę, szarą wannę oraz 60 kart. W trakcie gry gracze będą zdobywać karty, a jak łatwo się domyśleć wygra ten, kto zdobędzie ich największą ilość.

Podczas gry na stole znajduje się 5 przedmiotów w 5 różnych kolorach. Jeden z graczy szybko wykłada kolejne karty, z których każda przedstawia dwa z tych przedmiotów. Czasami jeden z przedmiotów ma właściwy kształt i kolor i wówczas należy jak najszybciej złapać właśnie tę rzecz. Zdarzają się jednak karty, na których na pierwszy rzut oka wszystko jest na opak – żaden z dwóch przedmiotów nie jest we właściwym kolorze. Co wtedy? Wówczas należy złapać ten z przedmiotów, którego na danej karcie nie ma. Nie występuje na niej ani pod względem kształtu, a ni pod względem koloru. I choć brzmi to strasznie skomplikowanie, to zawsze jest tylko jedna prawidłowa odpowiedz i tylko jedną rzecz należy złapać. Gracz, który będzie najszybszy, zdobywa kartę. Za błędy znowu trzeba zapłacić – oddać jedną z wcześniej zdobytych kart. Wygrywa osoba, która zgromadzi najwięcej kart. DUUUSZKI W KĄPIELI to szybka i dynamiczna gra. Uczestnicy zabawy muszą wykazać się spostrzegawczością oraz refleksem. Autorem gry jest pochodzący z Luksemburga Jacques Zeimet. Rewelacyjne ilustracje stworzyła Gabriela Silveira.

KOT STEFAN

Znacie Kota Stefana? Jeśli nie to koniecznie poproście o niego św. Mikołaja. Zabawna i zręcznościowa gra wypełni radością Wasz dom, gdy będziecie w nią grać. KOT STEFAN nadaje się dla dzieci 4 letnich! Maluchy docenią żywą kolorystyką, proste zasady i zręcznościowy charakter gry. Wolisz być myszą czy Kotem Stefanem? Gwarantujemy, że bez względu na rolę zabawa będzie przednia. Oto zadaniem myszy jest pałaszowanie żółtego sera. Kot jak to kot musi rozgonić mysie towarzystwo łapiąc małe myszki. Gracz, który jest kotem po wyrzuceniu tego symbolu na kostce łapie myszki kubeczkiem. Kto się zagapi i nie zdąży przed kocimi pazurkami, traci punkty. KOT STEFAN to nieskomplikowana gra dla całej rodziny.

FITS

W poszukiwaniu kolejnych prezentowych inspiracji trafiliśmy na grę FITS. Brzmi intrygująco? I bardzo dobrze! Gra FITS to międzynarodowy bestseller. Obsypana nagrodami i nominacjami. w tym do prestiżowej Spiel des Jahres tytułem najlepszej gry roku w Szwecji. Teraz podbija serca polskich fanów gier planszowych. W grę jednocześnie może grać do czterech graczy od ośmiu lat. Zasady nie są trudne, co w przypadku gier rodzinnych jest bardzo istotne. FITS to gra planszowa, w której gracze starają się uzupełnić swoją planszę klockami o różnych kształtach według losowej kolejności. Klocki zsuwają się po rampie, jednak w każdej rundzie obowiązują inne zasady przyznawania punktacji. W podstawowej wersji wydawca przewiduje 4 rundy. FITS to Szybka, prosta i niesamowicie wciągająca gra rodzinna, w sam raz na zimowe wieczory.

KOD ZNIŻKOWY – swiatdlasmyka

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *