Niezwykła Księga Owadów

Nigdy się nie zastanawialiśmy nad potęgą owadów. Choć towarzyszą nam na co dzień odgrywają raczej drugoplanowe role. Przynajmniej tak nam się do tej pory wydawało. Ogląd sytuacji zmienił się w momencie, gdy trafiliśmy na Niezwykłą Księgę Owadów Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Teraz już wiemy, że owady są niesamowite! Są rekordzistami w wielu dziedzinach – są najsilniejsze, najpożyteczniejsze, najuciążliwsze, najskuteczniejsze… I jest ich dużo, bardzo dużo. Bywają piękne i obrzydliwe, wzbudzają zachwyt i przerażenie. Potrafią zapylać kwiaty owoców, ale i też zniszczyć całe pola uprawne. Mogą przybierać różne kształty, a także zmieniać postać w ciągu swojego życia. O tak, owady są niesamowite! Są takie, które sztukę kamuflażu opanowały do perfekcji oraz takie, które wcale nie chcą się ukrywać. Wręcz przeciwnie pragną być widoczne.

Niezwykła Księga Owadów rozbudzi Waszą ciekawość i sprawi, ze baczniej zaczniecie się im przyglądać. A czy wiecie, że nie wszystkie owady są takie małe jak zwykliśmy o nich myśleć? Pawica atlas czyli nocny motyl jest całkiem spory. Inne owady potrafią wzbudzić respekt nie tylko swą wielkością, a na przykład wydawanymi dźwiękami. Takie cykady hałasują nawet do 120 decybeli – tyle co startujący samolot czy piła łańcuchowa.

Niezwykła Księga Owadów to nie jest książka na raz, to raczej pozycja na kolejne jesienne wieczory. Duży format, piękne ilustracje i ciekawa treść są gwarantem niesamowitych godzin spędzonych na pogłębianiu wiedzy. Nie bezie to jednak nudne, podręcznikowe ślęczenie. To raczej przygoda, podróż w głąb świata owadów. Księga jest faktycznie niesamowita i już wiemy, że w naszej biblioteczce zajmie wyjątkowe miejsce.

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Niezwykła księga owadów

Autor: Bart Rossel

Ilustracje: Medy Oberendorff

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *