Wciągające historie

Dziś wracamy do serii wydawniczej EGMONT „Czytam sobie”. Na książki z tej serii trafiliśmy już jakiś czas temu i od tamtej chwili stale z nich korzystamy. To dzięki nim Smyk wprawił się w czytaniu, a składanie liter przyszło mu z łatwością. To dzięki tym książeczkom Smyk nie tylko ćwiczył czytanie, ale i dowiedział się wielu mądrych rzeczy.

Seria „Czytam sobie” od Wydawnictwa EGMONT to trzypoziomowy program wspierania nauki czytania w wieku 5-7 lat. POZIOM 1 SKŁADAM SŁOWA to 150 do 200 wyrazów w tekście. Zdania są tu krótkie, 23 podstawowe głoski w tekście czytanym, ćwiczenia z głoskowania dają wiele frajdy małemu czytelnikowi. Proste historię, opowiedziane w prosty sposób dają możliwość czytania ze zrozumieniem. Dziś przedstawiamy Wam trzy książeczki z tego właśnie poziomu.

Wielki skarb Marcina Sendeckiego to historia o wodzie, która wydaje się być niezwykle oczywista. Jest niby wszędzie w kranie, w butelce, w kałuży…Ale co by było gdyby jej zabrakło? Dziś już wiemy, że jest to możliwe. Dlatego musimy dbać o jej zasoby, oszczędnie nią gospodarować. Ta historia jest właśnie o tym. Całości dopełniają rysunki Zofii Różyckiej.

W podobnym ekologicznym tonie utrzymana jest druga książeczka Awantura w śmietniku. Tym razem rzecz o śmieciach i problemie segregacji. W książeczce pudełko, drut, butelka i inne odpadki nie chcą leżeć obok siebie. Ciekawi jesteście jak zakończy się awantura i jak zostanie rozwiązany problem?

Trzecia rekomendowana dziś książeczka to Dobranocka dla Batmana. Batmana znają chyba wszyscy milusińscy. To pozytywny bohater, na którego zawsze mogą liczyć mieszkańcy miasta. Pomaga innym, rozwiązuje problemy. Okazuje się, że każdy, nawet maluch może być jak Batman. Jak to możliwe? Otóż każdy może przecież dbać o innych, dbać o porządek w swoim pokoju. Bardzo sympatyczna książeczka, która uczy nie tylko czytać

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *