Pan Stanisław odlatuje

W życiu chcielibyśmy ochronić swoje dzieci przed całym złem. Pragniemy chronić je przed wszystkimi złymi zdarzeniami, marzymy aby rosły bez łez, smutków i pożegnań. Świat jednak przynosi nam nie tylko radości. Warto o tym pamiętać i rozmawiać ze swoimi pociechami na różne trudne tematy. Takim trudnym tematem jest śmierci. Książka Pan Stanisław odlatuje Wydawnictwa Nasza Księgarnia doskonale pomoże dzieciom oswoić się ze startą.

Bohaterem książki Pan Stanisław odlatuje jest starszy pan, który pewnego dnia postanawia wyruszyć w podróż, czuje bowiem że czas na wielką przygodę. Zwraca się wiec do swojego wnuczka Frania z prośbą, aby ten pod nieobecność zaopiekował się pieskiem Znajdkiem – Kręciołkiem. Wnuk się zgadza i teraz nie stoi już nic na przeszkodzie i Stanisław wyrusza ku chmurom. Okazuje się, że świat widziany z tej perspektywy wygląda zupełnie inaczej.   

Subtelnie napisana książka wzrusza, ale też uspokaja i daje nadzieje. Pan Stanisław odlatuje to niemal książka terapeutyczna. I na dodatek te ilustracje. Niezwykle kolorowe, zabawne – bo pożegnanie nie musi być aż tak smutne. Bo każdy z nas jak Pan Stanisław wyruszy w podróż na swym materacu… Ważne by było na co spojrzeć z góry.

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *