Wiosna, lato, jesień, zima w moich rymach

Niektórzy mówią, że dla dzieci trzeba pisać tak, jak dla dorosłych, tylko lepiej. A ja myślę, że dla dzieci trzeba pisać tak, żeby dorośli nie nudzili się przy czytaniu!” – Wanda Chotomska

Po książki Wandy Chotomskiej sięgamy zawsze z nieskrywaną radością. Mamy ich kilka i przynajmniej kilka już prezentowaliśmy na stronie. Dziś chcemy Wam pokazać książkę, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Książka prezentuje wyśmienite wiersze Wandy Chotomskiej pogrupowane wedle pór roku. Pięknie zilustrowane przez Ewę Poklewską Koziełło wydanie zupełnie nowych jak i dobrze znanych wierszy poprzedza wstęp córki autorki – Ewy Chotomskiej.

Z książką Wiosna, lato, jesień zima w moich rymach wierszowanym krokiem przejdziemy przez wszystkie pory roku. Wiosną rymy przecież rosną, a wiosenne miesiące budzą pierwiosnki i stokrotki. Latem lata się z latawcem, bo lato lata na bosaka. Jesień rozbrzmiewa preludium deszczowym więc przydadzą się parasol i kalosze. A zima? Zimą można wyruszyć na biegun w szaliku pełnym nut!

Absolutnie polecamy dzieciakom w każdym wieku.

Nasza Księgarnia

Wiosna, lato, jesień, zima w moich rymach

Autor: Wanda Chotomska

Ilustracje: Ewa Poklewska – Koziełło

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *