Zagadka Królowej Myszy

Lubicie serie wydawnicze? To zależy od serii chciałoby się odpowiedzieć. A lubicie książki detektywistyczne dla dzieci? My lubimy i nawet znamy taką serię książek, która i Wam przypadnie do gustu. Jeśli jakimś cudem nie znacie jeszcze Detektywów z Tajemniczej 5 to czas najwyższy nadrobić zaległości. Smyk odkąd po raz pierwszy przeczytał o przygodach małych detektywów chętnie do nich wraca oraz wyczekuje nowości.

Detektywi z tajemniczej 5. Zagadka Królowej Myszy napisana przez Martę Guzowską to rozrywka w najlepszym tego słowa znaczeniu. Książka to nie tylko ciekawa fabuła i wartka akcja, to także rodzaj interaktywnej zabawy, w którą młody czytelnik jest wciągany z każdą kolejną kartką lektury. To również spora dawka wiedzy sprytnie wplecionej w opowieść. Czy wiecie iż tytuł książki nawiązuje do Olgi Boznańskiej? To ona była określana Królową myszy. Urodzona w Krakowie malarka była dość ekscentryczna. Malowała głównie portrety, ale to raczej jej styl życia wzbudzał kontrowersje.

Ubierała się bardzo staroświecko i wiodła życie samotnicy. Jej prace można podziwiać w Muzeum Narodowym w Krakowie i Warszawie. No i do takiego muzeum, domu Olgi Boznańskiej trafiają bohaterowie książki – Anka, Piotrek, Jaga oraz szczur Sherlock. Jeśli myślicie, że bezie to zwykła wizyta polegająca na zwiedzaniu to grubo się mylicie. Jak tu spokojnie zwiedzać skoro okazuje się, że słynny obraz malarki został skradziony? Dyrektor muzeum jest przerażony, woźna Jadwiga uważa to niemożliwe. W gronie podejrzanych są jeszcze dwie osoby: sekretarz Marcin oraz studentka ASP Magda, kopiująca autoportret malarki.

Czy nasza grupa młodych detektywów poradzi sobie z tą zawiłą zagadką? Czy uda się wskazać złodziejaszka jeszcze przed przyjazdem policji? Książka pełna humoru wciąga i sprawia, że po chwili i my stajemy się kolejnym detektywem zbierającym dane. Świetna zabawa nie tylko dla dzieci.

Nasza Księgarnia

Zagadka królowej myszy. Detektywi z Tajemniczej 5

Autor: Marta Guzowska

Ilustracje: Agata Raczyńska

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *