Nela i kierunek Antarktyda

Choć ma trzynaście lat to specjalnie przedstawiać jej nie trzeba. Nela Mała Reporterka znana jest doskonale nie tylko dzieciakom, ale i ich rodzicom. Na czym polega fenomen małej podróżniczki? Co sprawia, że spotkania z nią cieszą się tak wielkim zainteresowaniem, a jej książki rozchodzą się jak swieże bułeczki?

Jeśli jeszcze nie czytaliście ze swoimi dziećmi jej ostatniej książki to pora nadrobić zaległości. „Nela i kierunek Antarktyda” to kolejna porcja dobrej zabawy, ale i wiedzy. Ot, taka wakacyjna lekcja geografii i biologii w jednym. Trzynastolatka tym razem na kierunek swej podróży wybrała najzimniejsze miejsce na ziemi – Antarktydę. O takiej podroży marzy niejeden, być może dlatego, że to jak do tej pory nieliczny skrawek ziemi, który opiera się masowej turystyce.  

https://www.instagram.com/p/ByptFDwiyW5/

Jak zwykle książkę pochlania się jednym tchem, a dzieciaki domagają się więcej. Być może dlatego, że czytając mamy wrażenie, że i my stajemy się podróżnikami.  Kolejne karty książki przynoszą nam kolejne odkrycia, spotkania i wrażenia. Przecież nie na codziennie można stanąć oko w oko z  pingwinami czy lampartem morskim, albo płynąć przez mroczną Cieśninę Drake`a, o którym krążą mrożące krew w żyłach legendy. Nurkowanie w lodowatej w wodzie to dopiero wyzwanie!  Dzięki Neli i jej książkom niemożliwe staje się realne.

Nela i kierunek Antarktyda” podobnie jak wcześniejsze książki zawiera sporo dodatkowych treści multimedialnych. Skrywają się one w tajnych kodach, których odszukanie nie jest wcale takie trudne. Zeskanowane kody aplikacją See More zamieniają się w filmiki. Można miedzy innymi zobaczyć antarktyczną lagunę lub zabawy w śniegu.

Nela i kierunek Antarktyda” – Smyk właśnie skończył czytać i z utęsknieniem czaka na kolejne podróże oraz na nowości wydawnicze!

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *