Niesamowity Wszechświat

Lubimy ze Smykiem patrzeć na nocne niebo. Od  zawsze. Kiedy był mniejszy wymyślaliśmy różne historie wpatrując się w rozgwieżdżony nieboskłon. Najpiękniejsze wspomnienie mamy z obserwacji gwiazd nad Saharą. Było magicznie. Być może własnie dlatego z tak wielką checią siegnęliśmy po książkę Niesamowity Wszechswiat, aby te nasze ulubione zajecie podeprzeć wiedzą.

https://www.instagram.com/p/Bwy-E9FBxBM/

Niełatwo się pisze o sprawach niełatwych, szczególnie jeśli odbiorcami maja być dzieci. Zadania podjęła się Karolina Bąkowska. Lepiej być nie mogło. Autorka poświęciła się astronomii, ma doktorat z fizyki o tej specjalności. Już w wieku dwóch lat pytała, gdzie na niebie jest Kasjopeja oraz dlaczego Słońce świeci. Obecnie prowadzi badania z zakresu gwiazd pulsujących w Centrum Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Jest laureatką grantów Narodowego Centrum Nauki oraz Fundacji Fulbrighta. Pracowała na uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii, gdzie przekonała się, że gwiazdy wszędzie święcą tak samo pięknie.

Autorka prowadzi nas za rękę przez cały Niesamowity Wszechświat. Zaczynamy od obserwacji nieba i wyjaśnienia kto to jest astronom, astronauta oraz astrolog. Potem dowiadujemy się czym się roni letnie i zimowe obserwowanie nieba. W kolejnym rozdziale poznajemy planety układu słonecznego oraz dowiadujemy się czy Merkury ma zmarszczki, dlaczego Wenus jest mało przyjazna i kto jest władcą pierścieni. Książka zainteresuje nie tylko dzieci, ale i ich rodziców, o tym jesteśmy przekonani!  

Książka Niesamowity Wszechswiat jest niesamowita nie tylko ze względu na treści w przystępny sposób przekazane przez autorkę. Ogromnym jej atutem są też ilustracje Asi Gwis. Są naprawdę wyjątkowe i dopełniają całości. Książka godna polecenia!

Nasza Księgarnia

Niesamowity Wszechświat

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *