Niezwyczajne zawody

Pamiętacie kim chcieliście zostać w dzieciństwie? Jaki zawód imponował Wam najbardziej? Fascynacje dzisiejszych dzieciaków różnią się nieco od fascynacji ich rodziców, kiedy Ci byli brzdącami. Dziś polecamy Wam książkę „Niezwyczajne zawody„, która może stać się pretekstem do rozmowy o wymarzonym zajęciu.  

Głównym bohaterem książki jest mały Andrzej, który zastanawia się kim chciałby zostać gdy dorośnie. Jak każdy maluch nie wie na pewno co chciałby robić… Jest przecież tyle fascynujących zajęć. Wystarczy przyjrzeć się swoim członkom rodziny. Jakie zawody reprezentują? Czym się zajmują na co dzień? Co jest im niezbędne do pracy? Trzeba przyznać, że familia Andrzeja jest niezwykła, podobnie jak zawody, które wykonują jej członkowie. Krewni chłopca są nieprawdopodobnymi marzycielami, dlatego wybrali unikatowe zawody.    

Tata jest paleontologiem, mama pracuje w kwiaciarni, siostra ma cudowne zajęcie polegające na przytulanie pand, dziadek jest testerem herbaty, a babcia tłumaczy z języka migowego. Jakby tego było mało również inni krewni mogą pochwalić się niebanalnymi zajęciami. I tak w rodzinie chłopca znajdziemy: kynolożkę, pszczelarza, pilota balonów, pizzera, architekta i wiele innych. Dzięki  tej książce mały czytelnik pozna wiele mniej popularnych zawodów. Dowie się również na czym dokładnie polega dana praca oraz jakie przyrządy sa potrzebne, aby ja wykonywać.

Ksiazka „Niezwyczajne zawody” Wydawnictwa Nasza Księgarnia idealnie nadaje się na prezent. Cudownie wydana, pięknie ilustrowana zachwyci niejednego malucha. Twarda okładka wytrzyma wielokrotne użytkowanie. Polecamy!

Nasza Księgarnia

Niezwyczajne zawody

Ilustrator: Julia Kołomojec Tłumacz: Katarzyna Lajborek

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *