Gry do plecaka czyli nowa seria gier rodzinnych

Zbliżają się wakacje czyli czas wyjazdów i dobrej zabawy. Często rodzice zastanawiają się co zrobić, aby ich pociechy nie nudziły się w czasie podróży, ale i pobytu na wczasach. Aby wakacje upłynęły nam bez marudzenia, warto do bagażu zapakować ” Gry do plecaka Wydawnictwa EGMONT.   

Ubongo

Jedną z gier, które polecamy na wakacyjne rozgrywki jest Ubongo. Być może ktoś z Was zna jej starszą i większą siostrę. Ubongo w wersji do plecaka to gra karciana. Zawiera mniej elementów, które mieści zgrabne, niewielkie pudełko. Ale małe nie oznacza gorsze. Z Ubongo nie powinniście poczuć nudy! Gra jest szybka i wymaga główkowania. W rozgrywce może wziąć udział dwóch do czterech graczy. Każdy z nich otrzymuje dziewięć kart z rożnymi kształtami. Zadaniem graczy jest jak najszybsze wyłożenie ich na stół i odpowiednie dopasowanie kształtów. Liczy się poprawność oraz szybkość. Ten komu uda się to zrobić jako pierwszemu krzyczy Ubongo i tym sposobem zdobywa punkty. Jeśli zatem z kocyka rozłożonego na plaży w Mielnie dobiegnie taki okrzyk, bądźcie pewni, ze sąsiedzi bawia się wyśmienicie.     

Pędzące zółwie

Pędzące zółwie to również gra karciana. Przeznaczona dla graczy w wieku pięć plus. W rozgrywce może wziąć udział do pięciu uczestników, tak że śmiało zagrać może cała rodzinka lub paczka przyjaciół. W zabawie przyda się umiejętność blefowania oraz sztuka taktyki. Gracze zagrywają karty, starając się przemieścić swoje żółwie jak najbliżej pysznej sałaty. Do końca nie wiadomo, którymi żółwiami grają przeciwnicy. Gra kończy się gdy na stole pojawi się trzecia sałata. Wtedy należy ujawnić swoje żółwie i ich kolory. Zwycięzcom jest właściciel pierwszego żółwia. Jeśli ta wersja Was znudzi, można wybrać wariant zaawansowany. W tej wersji gra może trwać nawet kilka rund.       

Szybkie bańki

Szybkie bańki to błyskawiczna gra imprezowa. Oczywiście można w nią grać w innych okolicznościach. Gra przeznaczona jest dla graczy w wieku sześć plus, a może w niej wziąć udział do pięciu graczy. Ta gra z serii Gry do plecaka składa się z pięćdziesięciu pięciu dwustronnych kart z bankami. Celem gry jest odszukanie odpowiedniej karty szybciej niż inni gracze. Rozgrywka składa się z pięciu rund, w trakcie których trzeba szukać największej lub najmniejszej bańki.

Lato z komarami

Lato z komarami? Lato swędzące bez przerwy? Bez obaw, my mówimy o kolejnej grze z serii „Gry do plecaka„. Lato z komarami może być całkiem przyjemne, oczywiście pod warunkiem że zbierzecie odpowiednia grupę do zabawy. Potrzebnych będzie do sześciu osób w wieku od siedmiu lat. Gracze zagrywają karty na wspólny stos, pozbywając się komarów z ręki. Muszą decydować, jaką kartę zagrać i kiedy spasować, by na koniec rundy mieć jak najmniej punktów karnych.  Gra „Lato z komarami” jest szybka i zaskakujaca.        

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *