Jej historia

Jej historia. 50 kobiet i dziewczyn, które zadziwiły świat to książka niezwykła. Jakże może być zwyczajna skoro opowiada o niebanalnych osobach? Kiedy niedawno Smyk przygotowywał referat do szkoły o Marii Skłodowskiej – Curie szukał informacji o polskiej Noblistce. Z każdym nowym faktem nie mógł wyjść z podziwu. Takie historie to cudowna lektura dla dzieci na dobranoc. Jak mało które uczą wiary we własne siły, pokazują, że marzenia można urzeczywistniać – wystarczy tylko pasja, praca i wytrwałość.       

https://www.instagram.com/p/Bvyh6qRByaI/

Światowy hit o kobietach, które wstrząsnęły światem trafiła właśnie na półki księgarskie w Polsce. Książka uka zała się nakładem Wydawnictwa AMEET. Każdego dnia miliony kobiet zdobywają się na akty odwagi, kreatywności, geniuszu i dobroci. O większości z nich, podobnie jak o ich dokonaniach, nigdy nie usłyszymy. Jednak niekiedy ich czyny wstrząsają światem i zmieniają bieg wydarzeń. Książka Jej historia to opowieść o tych niezwykłych kobietach.

To opowieść o śmiałych przywódczyniach, utalentowanych artystkach, zaangażowanych mentorkach, opiekuńczych uzdrowicielkach i nieprzeciętnych myślicielkach. To historia kobiet i dziewczyn, które odważnie podejmowały wyzwania, stawiały czoła przeciwnościom losu, a nawet gotowe były oddać życie w walce o wolność i marzenia, czyniąc świat lepszym miejscem. Ich odwaga, siła oraz niezłomność stały się wzorem do naśladowania dla wielu pokoleń. Frida Kahlo, Joanna d’Arc, Coco Chanel, Emily Brontë, Maria Curie, Amelia Earhart – to między innymi one były prekursorkami w dziedzinach zarezerwowanych wcześniej dla mężczyzn. Jedne za swe dokonania zdobyły prestiżowe nagrody. Inne doczekały się uznania dopiero po śmierci. Jedne zyskały sławę i rozgłos, inne pozostały w cieniu. Łączy je jedno − podążając za marzeniami, wstrząsnęły światem. Kiedy żyły? Jak układały się ich losy i z jakimi przeciwnościami musiały się zmierzyć? Czego dokonały i w jaki sposób zapisały się w pamięci ludzkości? Książka „Jej historia” to zbiór 50 inspirujących opowieści o kobietach, które nie chciały żyć według sztywnych norm i zasad narzuconych im przez społeczeństwo. Ich biografie mogą stać się wskazówką dla wszystkich, którzy w życiu chcą iść własną drogą i realizować swoje pasje.

Książka „Jej historia” to wybór biografii 50 kobiet, które za pisały się na kartach historii osiągnięciami w różnych dziedzinach, od sztuki poprzez naukę aż po świat polityki. Są wśród nich utalentowane malarki, pisarki, artystki, które zachwyciły świat swoją twórczością, nauczycielki i lekarki, które przez całe swoje życie niosły pomoc potrzebującym, badaczki i matematyczki, które zgłębiały zagadki świata oraz przywódczynie i bojowniczki, które walczyły o własne ideały, naw et za cenę życia. Wszystkie one zostały przedstawione w świetle swoich osiągnięć, w podziale na dziedziny, którymi się zajmowały z dbałością o szczegóły i ważne informacje. Album ten , pełen zdjęć, cytatów oraz ilustracji , jest cenną skarbnicą wiedzy i in spirującą lekturą dla kobiet i dziewczyn w każdym wieku .

Wydawnictwo AMEET

Autor: Katherine Halligan Ilustracje: Sarah Walsh

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *