O Lence, Antku i planowaniu

Poczytam Ci mamo to seria książek Wydawnictwa Nasza Księgarnia, które wyróżniają się dużą czcionką i tematyką bliską dzieciom. W sam raz dla początkujących czytelników, co nie oznacza, że i całkiem zaawansowani w składaniu liter nie mogą po nie siegnać.  

https://www.instagram.com/p/Bvdv6MthUWM/

Pamiętacie swoje dziecięce marzenia? Uśmiechacie się do siebie przywodząc je w myślach? Dzieci mają prawo do marzeń śmiałych i odważnych, do wizji nierealnych, pełnych magii i niemożliwego. W książce O Lence, Antku i planowaniu dużo jest dziecięcych marzeń, ale i planowania, które raczej bardziej kojarzy się z dorosłymi. Antek marzy, aby zostać kosmonautom, a Lenka pragnie podróżować po całym świecie robiąc zdjęcia ptakom. Dzieciaki nie poprzestają jednak na marzeniach, oni planują!    

Lenka i Antek po realizacji placów podeszli bardzo poważnie. Można by się zastanawiać czy nie za poważnie. Dziewczynka wszędzie chodzi z notatnikiem, w którym zapisuje wszystkie plany. Tych jest tak dużo, że zaczyna brakować dnia. Brak czasu na zabawę i inne dziecięce przyjemności. Podobnie jest z Antkiem. Ten z kolei jest przekonany, że astronauta musi być wysportowany, więc treningi stały się jego dniem powszednim. Jaki będzie finał tych planów? Czy dzieci wytrzymają  w swoich postanowieniach? Co na to ich przyjaciele?

A Wy jakie macie plany na dzisiejszy wieczór? Bo jeśli nie są  one zbyt skonkretyzowane to polecamy lekturę „O Lence, Antku i planowaniu„.

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

„O Lence, Antku i planowaniu”   

Autor: Beata Ostrowicka

Ilustracje: Kasia Kołodziej

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *