W świecie małp

Małpy skaczą niedościgle, małpy robią małpie figle… Ten wiersz Jana Brzechwy zna chyba każdy. Ale czy każdy wie o małpach coś więcej? „W świecie małp” to książka Wydawnictwa Nasza Księgarnia, która pozwoli Wam zdobyć wiedzę na temat tych zwierzat.     

https://www.instagram.com/p/BtRcT7SBXf7/

To że świat zwierząt bywa fascynujący wiemy nie od dziś. Czytając książkę „W świecie małp” doszliśmy do wniosku, że niektóre zachowania zwierząt do złudzenia przypominają te ludzkie. Pięknie wydana książka, kolorowa niczym dżungla zachęca do bliższego poznania z małpami. A ich gatunków jest tyle, że idzie się w nich pogubić. Żyjące w Ameryce, Afryce i Azji małpy różnią się między sobą nie tylko wyglądem, ale i zwyczajami. Czy wiecie, ze na przykład dotkniecie nosów u koczkodanów oznacza powitanie?  Ogólnie małpy to bardzo towarzyskie zwierzęta, które żyja w grupach zwanych hordami.  

Z książki „W świecie małp” dowiedzieć się można, iż niektóre małpy to prawdziwi pięknisie. I tak samiec mandryla to najbardziej kolorowa małpa, a zarazem najbarwniej ubarwione zwierzę wśród ssaków! Zapewne wyróżnia się wśród innych, podobnie jak nosacz. Ten z kolei jest posiadaczem całkiem sporego nosa. I wcale się tego nie wstydzi! Wręcz przeciwnie wśród małp tego gatunku to powód do dumy. Takich ciekawostek dotyczących tych zwierzat pelna jest kazda kartka książki.  

„W świecie małp” to książka, która powinna spodobać się Waszym dzieciom. Twarde stronnice, kolorowe obrazki pomogą zapewne w prezentacji pozycji młodszym Smykom. Ta specyficzna lekcja przyrody może bowiem zacząć się już z kilkulatkami. Polecamy!

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *