Detektywi z Tajemniczej 5. Zagadka grobu wampira

Detektywi z Tajemniczej 5. Zagadka grobu wampira to ostatnia książka, którą polecamy Wam w roku 2018. Tajemnica, przygoda i dobra zabawa to w sam raz propozycja na ostatnie godziny mijającego roku. Autorka Marta Guzowska jest nam już znana, z tym większą ochotą sięgnęliśmy po książkę Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

 

 

Czy Detektywi z Tajemniczej 5. Zagadka grobu wampira to kryminał dla dzieci?  Hmm, chyba nie ma jednoznacznej odpowiedzi. To najzwyczajniej dobra książka adresowana do Smyków. Napisana w inteligentny sposób, z lekkością i łatwością. Sama autorka wielokrotnie podkreśla, że dla dzieci pisze się znacznie trudniej. Czytając jej książki nie odnosi się wrażenia, żeby jakakolwiek trudność towarzyszyła ich powstaniu. Detektywi z Tajemniczej 5. Zagadka grobu wampira pełna jest ciekawych treści podanych w zabawny i mądry sposób. Jest to poniekąd kryminał pełen zagadek. Oto dzieciaki spędzają wakacje u wujka na stanowisku archeologicznym. Piotrek, Jaga i Anka są bardzo podekscytowani, ale kto by nie był? Kiedy okazuje się, że w wykopaliskach znajduje się grób wampira, a może raczej osoby, którą podejrzewano o wampiryzm sprawa staje się iście kryminalna. Kiedy na dodatek z grobu znika czaszka do akcji muszą wkroczyć mali detektywi.

 

 

Podobnie jak w pierwszej część serii (Detektywi z Tajemniczej 5. Zagadka zaginionej kamei)  tak i w Detektywi z Tajemniczej 5. Zagadka grobu wampira  historia wciąga młodego czytelnika i zmusza do logicznego myślenia. Fabuła połączona została tu z elementami wiedzy o historii sztuki. Dodatkowo czytelnik jest jakby „zapraszany do śledztwa”. Smyki mogą zatem odnieść wrażenie, że wraz z Piotrem i Anką prowadzą dochodzenie. Jeśli jeszcze nie czytaliście opowieści, to koniecznie dopiszcie ją do noworocznej listy książek, które warto przeczytać.

 

 

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

 Detektywi z Tajemniczej 5. Zagadka grobu wampira 

Autor: Marta Guzowska

Ilustracje: Agata Raczyńska

 

 

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *