Kobiety i sport. One grały by wygrać

Kobiety i sport. One grały by wygrać to kolejna perełka od  ART EGMONT. To wyjątkowa książka o wyjątkowych kobietach, które odważyły się walczyć o swoje marzenia. Pięknie wydana, bogato ilustrowana książka opowiada pięćdziesiąt historii kobiet – zawodniczek.

 

 

Kobiety i sport. One grały by wygrać przedstawia mistrzynie wielu dyscyplin sportowych. To zaskakujące, ale większość z nich przekraczała nie tylko własne słabości, ale często również społeczne stereotypy dotyczące kobiet. Ich rola od wieku sprowadza je jedynie do wychowania dzieci i pięknego wyglądu ukazując je jako słabą płeć. Tymczasem kobiety posiadają wielką siłę, która pozwala im stawiać sobie poprzeczkę coraz wyżej. W książce Kobiety i sport. One grały by wygrać znajdziemy wielkie biografie i nazwiska takich mistrzyń jak – tenisistka Billie Jean King czy gimnastyczka Simone Biles, ale znalazło się też miejsce na opowieść o kobietach „pionierkach”. Toni Stone jako pierwsza kobieta zagrała w baseball w lidze męskiej, a Patti McGee ukochała sobie deskorolkę. Czytając o tych wszystkich wspaniałych paniach udziela się wielki optymizm i siła. Bo choć do sukcesu ich droga była niełatwa, udowodniły światu, że kobiety też mogę spełniać swoje marzenia.

 

Książka Kobiety i sport. One grały by wygrać powinna się spodobać się nie tylko fanom zmagań sportowych. Prócz wspomnianych wcześniej sylwetek wielkich sportsmenek zamieszczono też infografiki istotne dla sportu zagadnienia, takie jak układ mięśniowy, historie zmagań sportowych, ważne drużyny żeńskie. Trzeba przyznać, że Rachel Ignotofsky autorka a zarazem ilustratorka książki w jej powstanie włożyła wiele pracy i serca. Rachel z wyróżnianiem ukończyła grafikę i jak podkreśla, wierzy, że ilustracja jest potężnym narzędziem, dzięki któremu uczenie się może być przygodą. Obok książki Kobiety i sport. One grały by wygrać nakładem wydawnictwa EGMONT ukazała się również Kobiety i nauka. One zmieniły świat. Obie gorąco polecamy.   

 

 

 

Wydawnictwo EGMONT

ART. Kobiety i sport. One grały by wygrać

Autor i ilustracje – Rachel Ignotofsky 

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *