Zula i tajemnica Arlety Makaron

Różowy kolor na okładce książki „Zula i tajemnica Arlety Makaron” Nataszy Sochy może sugerować, że to książka dla dziewcząt. Podobnie zresztą jak postać rezolutnej dziewięciolatki. Jednak pokłady magii, które dziewczynka odkrywa w sobie zainteresują już chyba i chłopców. Niezwykłe moce, działanie wbrew prawom natury, tajemnica…wróżą przygodę i to w najlepszym wydaniu.

 

 

„Zula i tajemnica Arlety Makaron” to czwarta część serii. Jak do tej pory pod szyldem ukazały się – „Zula i porwanie kropka”, „Zula w szkole czarownic”, „Zula i magiczne obrazy”. Główna bohaterka dała się już zatem poznać czytelnikom. Czym nas zaskoczy tym razem? Otóż w klasie Zuli pojawia się nowy uczeń, który wraz z mamą przeniósł się do Poziomkowa z dużego miasta. Zula od razu wyczuwa, że chłopiec jest nieco zagubiony. Doskonale pamięta jakie uczucia towarzyszą „nowym”. Czy chłopiec zdradzi dziewczynie swoje sekrety? Czy wyzna dlaczego przeprowadził się do dziadka? Jednak prawdziwa zagadka pojawia się w chwili zniknięcia chłopaka. jakby tego było mało to nauczycielka Arleta makaron też coś chowa w zanadrzu.

 

 

„Zula i tajemnica Arlety Makaron” to doskonała książka dla Smyków wchodzących w okres nastoletni. Prócz przygód i magii pełno tu uczuć i próby radzenia sobie z nimi. Nam osobiście podobały się również rysunki Agnieszki Antonowicz, choć pojawiał się w nich ów różowy kolor. „Zula i tajemnica Arlety Makaron” to również doskonała książka na okres świąteczny i przedświąteczny.  Choinki, ozdoby, pierniczki… Warto po nią sięgnąć już dziś.

 

 

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

„Zula i tajemnica Arlety Makaron”

Autor: Natasza Socha

Ilustracje: Agnieszka Antonowicz  

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *