Opowieść o rzeczce Rwącej Pachnącej i dolince szczęściem płynącej

„Opowieść o rzeczce Rwącej Pachnącej i dolince szczęściem płynącej” to książeczka zwracająca uwagę dzieci na sprawy związane z ekologią. To zabawna i pełna przygód historia o tym, że chroniąc przyrodę, chronimy siebie.

 

 

Opowieść zgrabnie napisana przez Grzegorza Mostowicz – Gerszt została wydana przez Wydawnictwo NOVE RES. O ilustracje zadbała Joanna Kopplinger. Całość wyszła naprawdę ładnie i mądrze. Wspomniana w tytule dolina to miejsce, w którym żyją spokojnie i szczęśliwie zwierzątka mniejsze i większe. Rwąca Pachnąca rzeczka na co dzień dostarcza im przyjemności i stwarza warunki do rozwoju. Jednak sytuacja diametralnie się zmienia. Pewnego dnia w rzeczce pojawia się dziwna substancja oraz stwory budzące strach. Co się stało? Kto temu winien? Jak żyć w takich warunkach? Co robić? Uciekać czy zostać?

 

 

Mieszkańcy spokojnej jak dotąd doliny postanawiają działać. Postanawiają wyruszyć ze swoistego rodzaju ekspedycją do źródeł, by na własne oczy przekonać się co jest przyczyną wszelkich złych zmian. Droga przed nimi długa i niełatwa, ale w grę wchodzi ich dalsze życie. Jesteście ciekawi co odkryją? Kto jest odpowiedzialny za zanieczyszczenie rzeczki? Pewnie większość dzieciaków już się domyśla, ale my nie zdradzimy końca opowieści.  Warto po nią sięgnąć bo rozmów o ekologii, dbania o środowisko nigdy dość.

 

 

 

Wydawnictwo NOVAE RES

Opowieść o rzeczce Rwącej i Pachnącej i dolince szczęściem płynącej    

Autor: Grzegorz Mostowicz – Gerszt

Ilustracje: Joanna Kopplinger

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *