Planujemy razem

No i zaczęło się. Dziś po raz pierwszy w tym roku szkolnym zadźwięczał dzwonek. Smyk zarzucił plecak na ramię i chcąc  nie chcąc ruszył zdobywać wiedzę. Czwarta klasa to niewątpliwy przeskok z nauczania początkowego. Co tu dużo mówić – lekcji więcej, przedmiotów więcej, więcej nauki i póki co więcej marudzenia. Trzeba nad tym wszystkim szybko zapanować.

 

 

Całe szczęście naszą akcję Back to school rozpoczęliśmy jeszcze przed pierwszym września. Przeglądając przepastne zasoby internetu natrafiliśmy na stronę www.familiowo.pl    Tadam! Mamy to – pomyślałam. To najwyższa pora nauczyć Smyka planowania. I nie dlatego, że to teraz niezmiernie modne, ale że faktycznie pomocne. Planer ucznia dotarł do nas bardzo szybko i sprawnie. Widocznie w tym sklepie internetowym też wszystko dokładnie planują. Mam nadzieję, że z jego pomocą uda nam się ogarnąć szkolny i domowy chaos. Początkowo będziemy wspólnie planować, z czasem mam nadzieję, że Smyk przejmie inicjatywę i dojdzie do perfekcji. Póki co odbiorowi przesyłki od kuriera towarzyszyło podekscytowanie. Gustownie opakowany planer sugerował od razu kto jest jego adresatem.

 

 

Planer z www.familiowo.pl to suchościeralna tablica, którą po niemałej debacie postanowiliśmy demokratycznie powiesić na ścianie w pokoju Smyka. Tablica zawiśnie tuż obok biurka, tak aby była zawsze pod ręką i okiem. W zestawie znaleźliśmy wszystko co potrzebne do zamocowania tablicy, więc nie musimy dodatkowo kombinować czym by tu tablicę przymocować. W paczce znaleźliśmy również specjalny pisak, którym śmiało można pisać i rysować po naszej tablicy. Zestaw zawiera także magnetyczne piktogramy z wzorami oznaczającymi sprawdzian, referat, wydarzenie szkolne, dyktando, konkurs czy bardziej wyczekiwane przez ucznia – wycieczka i dzień wolny.

 

 

Mamy nadzieję, że nasze planowanie przyniesie nam same korzyści. Po pierwsze Smyk nauczy się nieco samodzielności w podejmowaniu decyzji i odpowiedzialności za nie. Po drugie dzięki tym działaniom wszystko powinniśmy mieć pod kontrolą, a tym samym nie ma mowy o trwonieniu czasu. Pierwsze dni pokazały, że planer się sprawdza, choć jeszcze w nim mało zajęć. Tych z dnia na dzień przybędzie, ale my już jesteśmy na to gotowi!

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *