Jacek i Agatka

Dziś klasyka. Jacka i Agatkę pamiętają nawet nie tyle rodzice, co dziadkowie! Teraz za sprawą Wydawnictwa Wilga mogą poznać ich nasze pociechy. Książka „Jacek i Agatka” Wandy Chotomskiej ukazała się z Serii z niezapominajką. Pod tym szyldem ukazują się książki wybitnych polskich autorów.

 

 

„Jacek i Agatka” zostali wymyśleni przez Wandę Chotomską i stworzeni przez Adama Kiliana. To niesamowite, ale przez wiele lat bawili najmłodszych będąc bohaterami pierwszej polskiej dobranocki. Było to w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Brzmi niewiarygodnie, ale aż tak dawno to nie było. Bajkę doskonale pamiętają dziadkowie oraz niektórzy rodzice. W tamtych czasach dobranocka była wielkim wydarzeniem. Nie każdy posiadał telewizor, więc często bajkę oglądało się u sąsiadów lub sąsiadów gościło. Co więcej obraz był czarno – biały. Współczesne dzieci słuchają tych opowieści z niedowierzaniem. Być może właśnie dlatego, że bajek nie było Jacek i Agatka zrobili taką furorę. Jacek to przedszkolak i jak to chłopak lubi czasem pobroić, narozrabiać. Jego przeciwieństwem jest siostra Agatka. Starsza od Jacka Agatka jest rezolutna i grzeczna. Rodzeństwo uczyło dzieci polskich tradycji, zwyczajów, przyrody.

 

Książka Wydawnictwa Wilga „Jacek i Agatka” zawiera dziesięć krótkich historii. Każda z nich jest inna, każda niezwykle sympatyczna i wesoła. Wszystkie to powiadania mają ponadczasową wartość edukacyjną. I tak oto dzieciaki mogą dowiedzieć się gdzie i dlaczego bociany odlatują na zimę, jak nazywa się mieszkaniec Hiszpanii i dlaczego kot nie może chodzić w butach. Książka pełna humoru i prostych, aczkolwiek ujmujących ilustracji. Starsi chętnie sięgną po pozycję z pewną nostalgią, a młodsi z ciekawością.

 

 

Wydawnictwo Wilga

Jacek i Agatka

Autor: Wanda Chotomska

Ilustracje: Adam Kilian  

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *