Supernogi stonogi

W ostatni poniedziałek wakacji postanowiliśmy polenić się nieco. Dłużej poleżeliśmy w łóżku, a potem sięgnęliśmy po grę Supernogi stonogi. Planszówki to zawsze dobre rozwiązanie na nieco zachmurzony poranek!

 

 

Grę rozpoczął Smyk jako najmłodszy z całego towarzystwa. Specjalne dołączone kostki  przedstawiające buty. każdy z graczy ma trzy rzuty. Po zakończeniu rzutów gracz liczy buty na kostkach. Ich liczba i kolor określają, którą płytkę ze stołu można zabrać. Gra w ten sposób toczy się do momentu gdy ze stołu zniknie ostatnia płytka. Oczywiście wygrywa gracz, którego stonoga ma najwięcej butów, a w przypadku remisu wygrywa ta stonoga która ma najwięcej butów w tym samym kolorze.

 

 

Supernogi stonogi to kontynuacja bestselerowej gry dla dzieci Nogi stonogi. Zawiera elementy znane z pierwszej części oraz cztery rozszerzenia. I tak dwie dodatkowe stonogi umożliwiają grę w pięć do sześciu osób. Można też wykonać sekretne zadanie i dołożyć swej stonodze fikuśny ogonek z dodatkowymi butami. Z kolei bosa stopa pozwala wykonać dodatkowy rzut kostkami. Najbardziej pożądany jest but złoty. Ten daje bowiem przewagę nad innymi, ale jak łatwo się domyśleć trudno go zdobyć.

 

 

Supernogi stonogi to świetna zabawa zarówno dla małych rozrabiaków jak i dla nieco starszych, a nawet sporo wyrośniętych. Jak zwykle przy grach planszowych tak i tym razem nie obyło się bez śmiechu i prób ominięcia zasad. Stonogi, które dziś powstały były kolorowe i strasznie długie. Stu nóg nie miały, ale za to mogły się pochwalić cudownym obuwiem. Do gry pewnie jeszcze wrócimy. W końcu zbliża się jesień…

 

 

Wydawnictwo EGMONT

Supernogi stonogi

Autor: Klaus Kreowski

Ilustracje: Maciej Szymanowicz    

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *