Niemożliwi detektywi. Trefny nauczyciel

Niemożliwi detektywi. Trefny nauczyciel to kolejny kryminał dla dzieci. Uwielbiamy je czytać. Ten, który ukazał się nakładem Wydawnictwa Wilga również nas nie rozczarował. Jest w nim akcja, niepewność, poszlaki, zagadka i rozwiązanie. Jest też dobro i zło, a wszystko rozgrywa się na terenie szkoły.

 

 

O małych detektywach czytaliśmy już nie raz – recenzje znajdziesz tu, tutu, tu, tu oraz tutaj i tutaj. Tym razem w książce Niemożliwi detektywi. Trefny nauczyciel dzieci wcieliły się w rolę detektywów nieco z nie własnej woli. Kiedy klasa wyjechała na wycieczkę troje z uczniów z różnych powodów pozostała w szkole. Szykował się nudny dzień, a tymczasem… Po dzwonku w klasie nie pojawiła się nauczycielka, a nauczyciel. Dziwny jegomość wzbudził pewną podejrzliwość u Blanki, Bernarda i Bajorka. Coś tu nie pasowało, a i zachowanie dziwnego nauczyciela nie należało do standardowych. Uczniowie postanowili rozwikłać zagadkę. Dlaczego nauczyciel wygania ich na przerwę? Co kryje jego czarna walizeczka? Dlaczego interesuje go ściana? No i wreszcie gdzie się podziała ich pani? Znaleźć odpowiedzi na wszystkie te pytania nie jest wcale łatwo. Dzieci, które do tej pory nie rozmawiały zbyt wiele ze sobą muszą zacząć współpracować. Dokąd ich te działania doprowadzą? Czy uda się rozwikłać zagadkę?

 

 

Niemożliwi detektywi. Trefny nauczyciel to kolejny świetny kryminał dla dzieci. Czyta się go z przyjemnością. Nie ma w książce żadnych drastycznych scen przemocy, mimo to historia trzyma w napięciu, jest pełna humoru. Umiejscowienie akcji w szkole sprawia, że młody czytelnik szuka analogi we własnym uczniowskim otoczeniu. Wyobraźnia podsuwa różne rozwiązania, by w końcu odkryć zagadkę przy końcu książki. Niemożliwi detektywi. Trefny nauczyciel Patrycji Zarawskiej z ilustracjami Tomasza Minkiewicza to książka, którą Smyk zdecydowanie poleca!

 

 

 

Wydawnictwo Wilga

Niemożliwi detektywi. Trefny nauczyciel

Autor: Patrycja Zarawska 

Ilustracje: Tomasza Minkiewicza

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *