Bodzio i Pulpet

Ten duet zwiastuje dobrą zabawę. Grzegorz Kasdepke, najchętniej czytany polski autor książek dla dzieci oraz Daniel de Latour, znakomity ilustrator kryją się za książka „Bodzio i Pulpet”.

 

 

Bodzio i Pulpet to książka Wydawnictwa Nasza Księgarnia z serii Poczytam Ci mamo. To seria bogato ilustrowanych książek wyróżniających się dużą czcionką i tematyką bliską dzieciom. Doskonale nadaje się dla dzieci rozpoczynających  przygodę z samodzielnym czytaniem. Bodzio i Pulpet to książka pełna humoru, dowcipu, wyobraźni. Tej autorowi nie brakuje, podobnie zresztą jak tytułowym chłopcom. Piętnaście krótkich historyjek z życia Bodzia i Pulpeta czyta się szybko uśmiechając się co chwilkę. Starsi przypomną sobie dzieciństwo, a młodsi wpadną w zachwyt czytając o pomysłach chłopaków. A pomysły są naprawdę zaskakujące, tak jak ten związany z akcją Brudzenie Świata – bo „żeby posprzątać, trzeba najpierw pobrudzić, a żeby pobrudzić, trzeba się natrudzić”!  Jednak w porównaniu z kosmicznymi przybyszami blednie wszystko.

 

 

Bodzio i Pulpet to doskonała lektura na wakacje. Historie niby nieco o szkole, ale przedstawione w sposób tak zabawny, że nic nie zmąci czytającym letniej laby. Nawet zajęcia pozalekcyjne prowadzone przez Bodzia to raczej czysta rozrywka. Smyk polubił bohaterów książeczki. Widzi w nich cechy swoich szkolnych kolegów. Nieco tego, trochę tamtego i  odrobinę owego. Po lekturze przyszła też refleksja, że w szkole to czasami bywa fajnie. I dobrze, że doszedł do takiego zdania, bo już niebawem trzeba będzie tam wracać.

 

 

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Bodzio i Pulpet

Autor: Grzegorz Kasdepke

Ilustracje: Daniel de Latour    

 

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *