Dinozaury. Skamieliny i pióra

Dlaczego małe dzieci lubią dinozaury? Kiedyś się nad tym zastanawialiśmy. Kiedy Smyk chodził do przedszkola nie było chyba dziecka, które w mniejszym lub większym stopniu nie interesowałoby się dinozaurami. Właśnie ukazała się książka Wydawnictwa Nasza Księgarnia, która powinna znaleźć się w biblioteczce każdego fana dinozaurów. Mowa o naukomiksie Dinozaury. Skamieliny i pióra.

 

 

Książka Dinozaury. Skamieliny i pióra faktycznie przypomina nieco komiks. Niebagatelną rolę odgrywają tu ilustracje – pełne kolorów, ale i ruchu, ekspresji i emocji. Poza tym książka ma i inne atuty. Jest ciekawa i pełna wiedzy, podanej w przystępny sposób. MK Reed i Joe Flood uczą małych czytelników, że odkrycie naukowe bardzo różni się od zwyczajnego. Nie ogranicza wyobraźni, ale pomaga nam wyobrazić sobie więcej na temat otaczającego nas świata. To niesamowite, ale przecież jakieś trzysta lat temu ludzie nie wiedzieli, że na ziemi żyły kiedykolwiek dinozaury. Dziś wie o tym każdy przedszkolak. Nauka jest niesamowita. Pokazuje nam jak fantastyczny jest ten świat!

 

 

Książka Dinozaury. Skamieliny i pióra jest kopalnią wiedzy o dinozaurach. Czytając ją dowiemy się wiele na temat tych prehistorycznych zwierząt oraz ich pierwszych odkrywców. To ekscytująca przygoda, która ukazuje te stwory w ich środowisku naturalnym. Książka próbuje też odpowiedzieć na pytanie – Co się stało z dinozaurami?  Wiedza na ich temat ulega ciągłym zmianom, ale co do jednego naukowcy są pewni. Dziś na ziemi nie żyje ani jeden dinozaur. Jeśli chcecie przeżyć  niesamowitą przygodę z dinozaurami w roli głównej to polecamy Wam książkę Dinozaury. Skamieliny i pióra.

 

 

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dinozaury. Skamieliny i pióra

Autor: MK Reed

Ilustrator: Joe Flood

Tłumacz: Anna Studniarek

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *