100 głupich pytań dla bystrzaków

Mówią, że nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi. Jeśli Wasze dzieci zadają wciąż i wkoło coraz to bardziej kłopotliwe pytania, ta książka może stać się dla was prawdziwym wybawieniem. 100 głupich pytań dla bystrzaków to zbiór zarówno pytań jak i odpowiedzi. Szczerze powiedziawszy lektura przysporzyła nam wiele uśmiechu – i to zarówno mamie jak i Smykowi.

 

 

Książka w twardej okładce przetrwa nie jedne czytanie. A tego, że do 100 głupich pytań dla bystrzaków  będziecie wracać jesteśmy niemalże pewni. Oto książka z pozoru błaha daje wiele mądrych odpowiedzi. Na przykład czy wiecie dlaczego wzdychamy? Albo czym jest westchnienie? Albo dlaczego po zjedzeniu buraków sikamy na czerwono? To ostatnie pytanie szczególnie spodobało się Smykowi. W końcu w książkach nie często piszą o sikaniu, choć przecież każdy z nas robi to kilka razy dziennie. Dzieci interesuje niemal wszystko i tylko od nas dorosłych zależy czy udzielimy im odpowiedzi, czy wzbudzimy ciekawość i chęć poszukiwania odpowiedzi czy będziemy zbywać dziecko, tym samym zabijając powoli naturalną ciekawość. Drodzy Rodzice to grzech ciężki! Nawet jeśli wymaga to wysiłku, ba nawet jeśli musimy przyznać, że nie znamy od razu odpowiedzi, nigdy, przenigdy nie zbywajcie swoich pociech.  Ta książka może Wam pomóc, może zainspirować, może rozbawić. Bo wiedza i jej przekazywanie nie muszą być śmiertelnie poważne.

 

 

Nie wiemy czy 100 głupich pytań dla bystrzaków faktycznie jest książką dla bystrzaków. Naszym zdaniem jest to książka dla wszystkich. Nawet dzieci, które nie wykazują wielkiego zainteresowania szkołą i lekcjami przepadną na długie godziny zatopieni w lekturze. Bo przecież każdego interesuje dlaczego morze nie zawsze jest niebieskie lub dlaczego stopy nieraz śmierdzą? Książka 100 głupich pytań dla bystrzaków, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia to doskonała pozycja na wakacje. Dostarczy humoru i uśmiechu, ale równocześnie zaangażuje myślenie. I oto wszak chodzi, bo jak mówiono już czterdzieści lat temu, trzeba bawiąc uczyć i ucząc bawić!

 

 

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

100 głupich pytań dla bystrzaków

Autor: Stéphane Frattini  

Ilustracje: Robbert

 

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *