Disney Maluch

Disney Maluch to nowa seria Wydawnictwa AMEET adresowana do najmłodszych czytelników. Często pytają nas od kiedy można zacząć czytać dziecku książki. Odpowiedź jest prosta – od urodzenia. I właśnie ta seria Disney Maluch pomoże Wam rozbudzić dziecięcą ciekawość, a książki będą Wam towarzyszyć już zawsze.

 

 

Wszystkie książeczki z serii Disney Maluch łączą bajkowe postacie z filmów Disneya. Wszystkie też są niezwykle kolorowe i wesołe. Nie zawierają zbyt wiele tekstu. Znajdziemy tu raczej proste rymowanki wpadające w ucho. Trzylatki chętnie nauczą się ich na pamięć. Książeczki są też twardo – stronnicowe.  W przypadku książek dla najmłodszych dzieci jest to świetna sprawa. Maluch może samodzielnie kartkować książeczkę bez obawy, że nieporadne małe rączki potargają coś lub zniszczą.

Ale prócz ładnego wyglądu książeczki Disney Maluch mają również edukacyjny charakter. Uczą liczyć, pokazują kształty, wskazują podstawowe kolory, uczą rozróżniać pory roku… To świetna zabawa, którą maluchy pokochają, a w międzyczasie nauczą się co nieco. Dziś rekomendujemy Wam cztery tytuły z serii.

 

Disney Maluch. Kolory

Urszula Kozłowska, autorka książeczki w zabawny sposób wprowadza w świat kolorów. Czy wiecie jakie zwierzęta są żółte? A z czym kojarzy się Wam kolor czerwony? Czy płaszczka jest niebieska? Czy żabka jest zielona? No i czy Tygrysek, który lubi brykać ma pomarańczowy kolor? Książeczka w subtelny sposób zachęca małego czytelnika do odpowiedzi na pytania i do zabawy z opiekunem czytającym książeczkę.

 

 

Disney Maluch. Kształty

„Można bawić się wesoło, tocząc kolorowe koło”. Równie dobrze można bawić się z kolejną książeczką z serii. Tym  razem milusińscy mają okazję poznać kształty. Koło, trójkąt, kwadrat, ale i mniej oczywiste takie jak serce czy gwiazda. jesteście ciekawi, jacy bohaterowie Dysneya opowiadają o kształtach? Sięgając po książkę wszystko stanie się jasne.

 

 

 

Disney Maluch. Liczby

Wszystko jest trudne, nim stanie się proste. Tak samo jest z liczeniem. Dziś żaden z nas dorosłych pewnie nie pamięta kiedy uczył się liczyć do dziecięciu. W poznawaniu liczb ma pomóc kolejna książeczka z serii Disney Maluch. Liczby. Kolorowe stronnice zawierają kolejno liczby od jeden do dziesięciu. Maluchy mogą wysłuchać rymowanki, mogą też próbować liczyć.

 

 

 

Disney Maluch. Smacznego!

Lubicie jeść? Z maluchami różnie to bywa, ale ta książeczka tak pięknie pokazuje jedzenie, że ślinka sama cieknie. Dzieciaki dowiedzą się z niej co można zjeść na śniadanie, aby mieć siłę i energię. Milusińscy wraz z postaciami Disneya wybiorą się do sadu po pyszne brzoskwinie, truskawki, wiśnie i winogrona oraz urządzą piknik. W ogródku Królika z pomocą Kubusia Puchatka i Kłapouchego zbiorą marchew, sałatę, pomidory i kukurydzę. A po tylu wrażeniach zasiądą do kolacji.

 

 

 

Wydawnictwo AMEET

Disney Maluch. Kolory

Disney Maluch. Kształty

Disney Maluch. Liczby

Disney Maluch. Smacznego!

Autor: Urszula Kozłowska

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *