Detektywi z Tajemniczej 5. Zagadka zaginionej kamei

„Detektywi z Tajemniczej 5. Zagadka zaginionej kamei” to kryminał dla dzieci. Ponoć książka została wymyślona na specjalne życzenie dzieci autorki, Marty Guzowskiej. To nazwisko jest gwarantem dobrego, trzymającego w napięciu kryminału, gdyż do tej pory znane jest dorosłym miłośnikom gatunku.

 

 

Dobry kryminał musi zawierać zagadkę do rozwiązania. I tak też jest w książce Detektywi z Tajemniczej 5. Zagadka zaginionej kamei. Zagadka pojawia się w momencie pojawienia się w drzwiach babci Piotra, Anki oraz Jagi. Babcia jest prawdziwą babcią tylko dla Piotrka i jego czteroletniej siostrzyczki Jagody. Ania to koleżanka Piotrka z klasy i bloku. Kiedy pewnego dnia spotykają się przy windzie Piotr właśnie wybiera się do babci. Ta mieszka całkiem niedaleko i niespodziewanie Anka postanawia dołączyć do rodzeństwa. Jeszcze bardziej niespodziewane jest zachowanie babci, która niby cieszy się z odwiedzin dzieci, ale równocześnie zalewa się rzewnymi łzami. Oto ktoś ukradł jej broszkę – bardzo cenną. I tu zaczyna się prawdziwe dochodzenie, które zaczynają prowadzić Piotr z Anką. Babcia chętnie opowiada jak wyglądał jej dzień, a dzieciaki notują, główkują, rozmawiają i dedukują. podejrzanych jest kilku – sąsiadka Babci, listonosz, i pan który miał naprawić dekoder. Rozwiązanie zagadki nie jest łatwe, ale w końcu mali detektywi dochodzą do wniosku, że broszka jest w posiadaniu…Nie tego nie zdradzimy, bo nie ma nic gorszego jak zdradzić rozwiązanie zagadki i pozbawić was przyjemności czytania.

 

 

Książkę czyta się bardzo przyjemnie. Historia wciąga młodego czytelnika i zmusza do logicznego myślenia. Fabuła połączona została tu z elementami wiedzy o historii sztuki. Dodatkowo czytelnik jest jakby „zapraszany do śledztwa”. Po zakończeniu każdego rozdziału znajdują się bowiem pytania dotyczące zebranych wiadomości. Smyki mogą zatem odnieść wrażenie, że wraz z Piotrem i Anką prowadzą śledztwo.

 

 

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Detektywi z Tajemniczej 5. Zagadka zaginionej kamei

Autor: Marta Guzowska

Ilustrator: Agata Raczyńska

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *