Kazik mieszka w mieście

Coraz częściej na rynku wydawniczym ukazują się książki niezwykłe. Dziś książka to nie tylko historia i ilustracje. Obecnie książki zaczynają angażować swoich odbiorców do współtworzenia i czynnego udziału. I taka właśnie jest pozycja Kazik mieszka w mieście. Wydawnictwo Nasza Księgarnia oddało w ręce małego czytelnika książkę autorstwa Joanny Rzezak, przy której nie można się nudzić.

 

 

Bohater książki to chłopiec imieniem Kazik. Tata Kazika jest architektem i ten fakt jest motywem przewodnim całej książki. Chłopiec marzy, aby pójść w ślady ojca. Ale nim to nastąpi musi pójść póki co do szkoły. Droga prowadzi przez miasto, które kryje w sobie wiele kształtów, architektonicznych perełek, budynków, placów, ulic. Jaką drogę wybrać do szkoły? Metro? A czy wiecie które metro było pierwszym? W jakim państwie i mieście ludzie ruszyła pierwsza linia metra? Odpowiedzi na to pytanie znajdziecie w książce. Bo pełna jest ona wiedzy podanej w sposób zabawny, krótki i ciekawy przez co bardzo zapamiętywany.

 

 

 

Kazik wędruje po mieście poznając jego zakamarki, dzięki pomocy Ryszarda (gołębia) oraz Maurycego (szczura). A wiecie gdzie mieszka Maurycy? Tak pod ziemią! Podziemne tunele miejskie pełne kabli i rur są takie ciekawe. Książka Kazik mieszka w mieście dostarczy Wam sporo zabawy i wiedzy. Wy też będziecie mogli zostać miejskim architektem. Autorka bowiem zachęca, aby czytające ją dzieciaki projektowały domy, parki, dekorowały fasady budynków. Bez żadnych ograniczeń i konsekwencji! Wyobraźnia nie zna granic, więc stworzone przez Wasze pociechy pracę, będą niepowtarzalne. A na koniec przygody z Kazikiem czeka jeszcze konkurs, w którym do wygrania jest pocztówka narysowana przez samą autorkę książki Kazik mieszka w mieście.

 

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Kazik mieszka w mieście

Joanna Rzezak

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *