78 – piętrowy domek na drzewie

Andy i Terry są nam już bardzo dobrze znani. Ich domek na drzewie zdążył już nas zachwycić, więc nie dziwi fakt, że na każde nowe piętro czekamy z utęsknieniem. Kiedy zatem w księgarniach pojawiła się pozycja 78piętrowy domek na drzewie bez wahania sięgnęliśmy po nią. W końcu dobra zabawa należy się każdemu.

 

 

Skąd wiedzieliśmy, że czeka nas dobra zabawa? Otóż czytaliśmy wcześniej 52-piętrowy domek na drzewie oraz 65 – piętrowy domek na drzewie. Pewni że i tym razem duet Andy Griffiths i Terry Denton nas nie zawiedzie  zasiedliśmy wygodnie w fotelu. I szczerze, chłopaki spisali się wyjątkowo dobrze. Ich rozbudowany domek wprowadził w stan lekkiej zazdrości Smyka, a historia z krowami – szpiegami rozbawiła nawet tatę. Na chwilę zrobiło się filmowo niczym w Hollywood, bo przyjaciele zostali wciągnięci w fabułę, a ich domek stał się planem filmowym. Jak na każdym szanującym się planie rządził się i krzyczał wielki reżyser.

 

 

On też przydzielał rolę, które niestety nie przypadły w udziale wszystkim bohaterom. Andy nie został obsadzony co wywołało falę nieporozumień między nim, a Terrym. To przecież niezbyt miłe, kiedy twój największy przyjaciel zostaje zarozumiałą gwiazdą filmową. Andy czuje się coraz bardziej obco w swoim domku, na domiar złego nikt nie wieży jego sensacyjnym doniesieniom o krowach szpiegach, które chcą skraść pomysł na film. 78piętrowy domek na drzewie pełen jak zwykle nieco absurdalnego humoru nie mógł zakończyć się fiaskiem, choć do premiery filmu z Terrym w roli głównej nie doszło. Chłopcy skupili się na tym co umieją najlepiej czyli pisaniu i rysowaniu, szczególnie że pan Nochal zaczął się już denerwować, a ostateczny termin oddania książki miał nastąpić lada chwilka.

Książka nie zawiodła Smyka, choć motyw filmowy nieco go zaskoczył. Jak zwykle z pozoru opasła pozycja szybko się skończyła, ale nie ma się co smucić. Już niedługo bowiem, wedle zapowiedzi, ma powstać kolejnych trzynaście nowych pięter.

 

Ktoś chętny na oglądanie świata z 91 piętra domku na drzewie?

 

 

Nasza Księgarnia

78-piętrowy domek na drzewie

Autor: Andy Griffiths

Ilustrator: Terry Denton

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *