Gwiazdka z nieba

Gwiazdka z nieba Przemysława Wechterowicza, to krótka książeczka dla dzieci na długo zapadająca w pamięci. Z pozoru prosta historia podszyta jest metaforami, pięknymi odniesieniami do naszego życia.

 

Fot. Katarzyna Kopeć

 

Po książkę sięgnęliśmy w czasie przedświątecznej krzątaniny. Być może dlatego, że czuć już było klimat i nastrój świąt książeczka zrobiła na nas duże wrażenie. Przy migających światełkach choinkowych, zagryzając świeżo upieczone piernikowe renifery i bałwanki, zasiedliśmy wygodnie na kanapie i przenieśliśmy się w świat Orzesznicy i jej leśnych przyjaciół. Orzesznica od pierwszej stronnicy jawi nam się jako niezwykle sympatyczne, rude zwierzątko. I taka jest, gdy pomaga swojej nowej przyjaciółce Gwiazdce wrócić do domu. Ale nim to nastąpi poznajemy las – spowity rudymi kolorami, nieco tajemniczy, ale przyjazny. Orzesznica nie spodziewała się, że pewnego dnia na polanie znajdzie… gwiazdkę z nieba. Czy Orzesznica może zaprzyjaźnić się z Gwiazdką? Czy przybysz z nieba odnajdzie szczęście w lesie? Gwiazdka z nieba Przemysława Wechterowicza w prosty, ale zarazem cudowny sposób opowiada o przyjaźni, współpracy, rodzinie i tęsknocie. To historia o tym, że każde spotkanie z drugim ma głębszy sens i czegoś nas uczy.

 

Fot. Katarzyna Kopeć

 

Trzeba przyznać, że książka Gwiazdka z nieba zmusza do zastanowienia i rozmów, których wraz ze Smykiem odbyliśmy kilka. Trzeba również przyznać, że niebagatelną rolę w odbiorze książki mają również ilustracje Marcina Minora. Dodają tajemniczości, magii i doskonale wpływają na naszą wyobraźnię. Okładka książki jest zapowiedzią naprawdę fajnej i mądrej książeczki dla dzieci, której treść na pewno Was nie rozczaruje. W świątecznym nastroju i wystroju rozmowy i rozważania o przyjaźni i miłości oraz priorytetach życiowych brzmią ze wszech miar wyjątkowo. W tym roku nasze wypatrywanie pierwszej gwiazdki było inne niż w latach ubiegłych. – A może ta gwiazdka też z nami zostanie. Choć na chwilkę, mamo? – pytał Smyk.

 

 

 

Wydawnictwo TADAM

Gwiazdka z nieba

Autor: Przemysław Wechterowicz

Ilustracje: Marcin Minor

 

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *