Marcelinka rusza w Kosmos. Bajka trochę naukowa

Wczorajszy wieczór upłynął nam na oczekiwaniu św. Mikołaja oraz czytaniu. Jako, że Smyk z doświadczenia wie, że na Mikołaja trzeba długo czekać, wybrał więc odpowiednią książkę. Marcelinka rusza w Kosmos. Bajka trochę naukowa okazała się świetną towarzyszką.

 

Fot. Katarzyna Kopeć

 

Marcelinka rusza w Kosmos. Bajka trochę naukowa to już druga książka Wydawnictwa TADAM, którą mamy przyjemność czytać. Tak, przyjemność. Książka jest bowiem bardzo ładnie wydana i niebanalnie ilustrowana przez Anię Jamróz. Twarda okładka jest trochę tajemnicza… Jedynym minusem jest bardzo mała czcionka tekstu, co nam osobiście przeszkadzało. Ale właściwie jest to jedyny minus tej książki, którą można czytać na różne sposoby. Czy jest to bajka trochę naukowa? Jeśli chcecie się przekonać, warto sięgnąć po tą pozycję. Książka ta w jasny sposób objaśniająca pewne astronomiczne zagadnienia, ale nie tylko. Wędrując z Marcelinką „do granic poznania” ocieramy się o filozoficzne zagadnienia, znajdujemy piękne słowa dotyczące takich uczuć jak miłość, przyjaźń i cierpliwość. Książka nie jest łatwa, ale nie bójmy się jej czytać z dziećmi. Przecież po to właśnie jest książka, aby zmuszać do myślenia, zadawania pytań, snucia marzeń, domysłów, odkrywania tego co najważniejsze. Marcelinka rusza w Kosmos. Bajka trochę naukowa odkrywa takie najważniejsze obszary naszej duszy i co piękne, u każdego z nas inne.

 

Fot. Katarzyna Kopeć

 

Marcelinka to nie przeciętna dziewczynka. To myśl w głowie jej Mamy. Niebanalne rozpoczęcie ma niezwykłe rozwinięcie oraz ciekawe zakończenie. Marcelinka spotyka na swej drodze Duszka, który zabiera ją w podróż po Wszechświecie, tłumacząc różne zjawiska i prawidłowości rządzące Ziemią i Kosmosem. Droga Mleczna, Czarna Dziura, pierścienie Saturna i Marsa… Marcelinka jest bardzo odważna i ciekawa świata, gotowa na podróż w poszukiwaniu Najważniejszego? A Wy wiecie, co jest najważniejsze?

 

Marcelinka rusza w Kosmos. Bajka trochę naukowa to mądra książka dla mądrych rodziców poszukujących nieoczywistych książek dla swych Smyków.

 

 

WYDAWNICTWO TADAM

Marcelinka rusza w Kosmos. Bajka trochę naukowa 

Autor: Janusz Leon Wiśniewski

Ilustracje: Ania Jamróz

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *