THE LEGO® NINJAGO® MOVIE™. Opowieść filmowa

Dzień dobry. Niech to będzie ninjadzień! – tymi słowy przywitał nas dziś Smyk. Oznaczało to mniej więcej to, że wczoraj wieczorem zakończył czytać książkę Wydawnictwa AMEET, THE LEGO® NINJAGO® MOVIE™. Opowieść filmowa i pozostaje nadal pod jej wrażeniem.

 

Fot. Katarzyna Kopeć

 

Czy zatem recenzja legomaniaka będzie obiektywna? Z góry przecież wiadome było, że Smyk książką będzie oczarowany. Opowiada przecież o jego super bohaterach Ninjago!  Nie raz Smyk wspominał, że chciałby się przenieść w rzeczywistości i choć na chwilkę zamieszkać w Ninjago City. To póki co jest możliwe tylko i wyłącznie przy użyciu wyobraźni. Dzięki niej właśnie nasz dziewięciolatek na kilka jesiennych wieczorów zmienił miejsce pobytu. Z wypiekami na twarzy czytał o przygodach szóstki dzielnych ninja. Ba, sam się nawet stawał nimi! Czekało ich bowiem ogromnie trudne i wymagające nie lada odwagi zadanie obrony Ninjago City. Oto Lord Garmadon wraz Armią Rekinów próbuje przejąć miasto!

 

Fot. Katarzyna Kopeć

 

Książkowa historia oparta jest na filmie, który jakiś czas temu można było oglądać w polskich kinach. Kto widział film na dużym ekranie, pewnie wie, że zły Lord Garmadon to ojciec Lloyda. Ten drugi to niby zwykły chłopiec, nastolatek wychowywany tylko przez mamę. Wśród rówieśników jest zwykłym popychadłem. Ale prawda jest taka, że jest on jednym z ninjów, wojowników broniących Ninjago przed Garmadonem. Bohaterowie szkoleni pod okiem Wu – mistrza kung fu – mają wielkie serca i są po prostu dobrzy. Czy jednak Lloyd stanie przeciw ojcu? Jaki ma plan? Niewątpliwie będzie musiał zmierzyć się ze złym lordem, własnymi kompleksami i tęsknotą za posiadaniem prawdziwego taty.

 

Fot. Katarzyna Kopeć

 

Sama książka jest bardzo ładnie wydana. Twarda okładka , z której zerkają na nas młodzi ninjago, a w tle widać Ninjago City sprawdzi się i pewnie przetrwa niejedno czytanie. Kolejnym rozdziałom towarzyszy rysunek orientalnego smoka. Czcionka w książce są dość duże, co sprawia, że pozycja doskonale nadaje się do samodzielnego czytania przez Smyki. Jedyny minus. Brak rysunków i ilustracji. Być może taki był zamysł, być może innym to nie przeszkadza… Zdaniem Smyka jednak, książka dla dzieci powinna mieć ilustracje! Mimo tego małego mankamentu, książka THE LEGO® NINJAGO® MOVIE™. Opowieść filmowa znalazła honorowe miejsce na półce, a Smyk z czystym sumieniem poleca ją na jesień ( i nie tylko!)

 

Wydawnictwo AMEET

THE LEGO® NINJAGO® MOVIE™. Opowieść filmowa

 

 

 

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

1 Comment

  1. Hello to every one, its truly a fastidious for me to visit this site, it contains helpful Information. feakkdceagfb

    Post a Reply

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *